Microsoft HoloLens 2 yolda

0

Reuters’a göre HoloLens 2, Eylül ayı başında 3500 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak…

Microsoft’un artırılmış gerçeklik gözlüğü HoloLens 2, geçtiğimiz aylarda İspanya’da düzenlenen teknoloji etkinliği MWC 2019 kapsamında duyurulmuş, ancak satışa sunulmamıştı. Haber ajansı Reuters, aygıtın Eylül ayı başında 3500 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacağını bildirdi.

ABD için belirlenen fiyatla birlikte geliştirici sürümü aylık 99 dolar fiyat etiketi ile gelecek. Bununla birlikte 500 dolarlık Azure hediyesi, Unity Pro ve artırılmış gerçeklik üzerinde CAD tabanlı modellemelerin görüntülenmesine imkan tanıyan PiXYZ eklentisinin 3 aylık deneme sürümleri de yine ücretsiz olarak sunulacak. Gayet net bir şekilde görüleceği üzere ilk modelde olduğu gibi Microsoft HoloLens 2, tam olarak işletmelere yönelik bir teknoloji ürünü, oyun ya da kişisel kullanım için değil.

HoloLens 2, dakikalar içinde değer sunan sektör lideri çözümlerle en rahat ve sürükleyici karma gerçeklik deneyimini sunuyor. Microsoft’un bulut ve yapay zeka hizmetlerinin güvenilirliği, güvenliği ve ölçeklenebilirliği ile daha da gelişmiş halde geliyor. Büyük ölçüde artan görüş alanı sayesinde aynı anda daha fazla hologram görebilme imkanı sunan yeni versiyon, aynı zamanda yüksek çözünürlük sayesinde metinlerin okunması, 3B görüntülerdeki ince ayrıntıların daha kolay ve rahatça görülmesini sağlıyor.

Uzun kullanım için tasarlanan çevirmeli başa oturma sistemiyle HoloLens 2 daha uzun süre boyunca daha rahat takılabiliyor. HoloLens 2 hakkında daha fazla bilgi için ilgili Microsoft sayfasına göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın