Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürMicrosoft Edge, Windows Mobile 10’da iddialı

  Microsoft Edge, Windows Mobile 10’da iddialı

   

  edge

  Microsoft’un kökeni çok eskilere dayanan Internet Explorer web tarayıcısının yerini alan Edge, Windows 10 ile birlikte kullanıcılarına yeni bir deneyim sunmaya başladı. Kermaşadan uzak ve sade bir tasarımla gelen Edge, web sayfaları üzerinde çizim yapmayı mümkün kılan ilginç bazı özellikleriyle de dikkat çekti.

  Masaüstünün yanı sıra mobil sürümü de performans anlamında merakla beklenen yazılımlar arasındaydı. Bu alanda Chrome ve Firefox gibi çok daha geniş bir kullanıcı kesmi tarafından tercih edilen web tarayıcılarına karşı ne durumda olduğu da yine soru işaretleri arasındaydı. Bu konuda bir benchmark gerçekleştirildi.

  Windows 10 teknik önizleme sürümünün yüklü olduğu Microsoft Lumia 640 akıllı telefon üzerinden Microsoft Edge, Mozilla Firefox ve Google Chrome performans açısından karşılaştırıldı.

  Sonuçlara göre Edge, Chrome’u geride bırakmayı başardı. İlk sırada ise Firefox’un olduğu görüldü. Birbirine çok yakın performans puanları ortaya koyan üç tarayıcıdan Edge’in gösterdiği başarı, resmi bir analiz sonucu olmamakla beraber iddiasını ortaya koydu.

  Windows Mobile 10 yüklü daha fazla cihazın önümüzdeki süreçte kullanıcılarla buluşacağı ve Edge tarayıcısının da önyüklü/sonradan yükleneme formunda sunulacağı varsayıldığında performans anlamında kullanışlı olabileceği görülüyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN