Microsoft Edge Android uygulamasına yeni özellik

0

Microsoft Edge Android uygulamasında sonraki güncelleme yüzleri güldürecek…

Microsoft’un Windows bilgisayarlarında önyüklü halde sunduğu web tarayıcısının öne çıkan birçok özelliğe sahip olduğunu belirtmek mümkün. Mobil platformlara yönelik iOS ve Android uygulaması da hatrı sayılır bir kesim tarafından beğeniyle kullanılıyor. Üstelik teknoloji şirketi, söz konusu web tarayıcısı Microsoft Edge’i sıklıkla geliştirmeye de devam ediyor. Halihazırda beta durumunda olan sonraki güncellemede dikkat çeken yeniliklerden biri ise şüphesiz çeviri özelliği.

İlgili özellikte farklı dildeki bir web sitesi saniyeler içinde Türkçe ya da kullanılan herhangi bir dile çevrilebilecek. Kendi dilinizde görebileceğiniz web sayfası, anlama deneyimini daha efektif hale getirecek. Bu özellik zaten Google’ın Chrome tarayıcısından vardı diyenler için Microsoft’un yanıtı: “Evet ama artık Edge’de de olacak.” Şeklinde olabilir.

Google Play Store’da kısa süre içerisinde son haliyle indirildiğinde kullanıma sunulacak olan özelliğin iOS platformuna ne zaman geleceği ise henüz net değil.

Bir diğer yenilik ise Windows 10’daki Timeline özelliği ile ilgili. Artık Android uygulaması, Timeline’a entegre halde kullanılabilecek. Bu sayede Windows PC’de ziyaret edilen sayfalarda, mobilde ziyaret edilenler de görülebilecek, hızlı erişim imkanı söz konusu olacak.

Her yazılım güncellemesinde görülebilen performans iyileştirmeleri, stabilite artışı, güvenlik düzeltmeleri gibi özellikler de yine sonraki Edge’de öne çıkanlar arasında yer alacak.

Cevap bırakın