Microsoft Defender Google Play’e eklendi!

0

Birçok tüketicinin pek fazla kullanmadığı antivirüs programları, bir nokta da etkili rol oynayabiliyorlar. Bazı anlarda gerçekten işimize yarasalar da, genel olarak sorun çıkardıklarını da görebiliyoruz. Microsoft tarafından geliştirilen mobil antivirüs programı Microsoft Defender, Google Play Store’daki yerini aldı.

Google Play’e Microsoft Defender eklendi!

Gelişmiş Tehdit Koruması (ATP) aracılığıyla kötü niyetli uygulamalar ve bilgi çalmaya çalışabilecek web siteleri gibi siber tehditlere karşı koruma kalkanı göre görmesi planlanan uygulama, ayrıca siber suçların tespiti ve araştırılmasına olanak tanıyacak bir sistemi de içinde barındıracak. Uygulama Google PlayProtect’in yaptığı gibi yüklü olan tüm APK’ları analiz etme görevi üstlenecek. Ayrıca yerleşik web filtresi sayesinde gezdiğiniz sitelerdeki olası sıkıntıları size aktaracak.

Öte yandan uygulama bazı kriterleri sağlamanız halinde sizlere ücretsiz olarak sunuluyor. Hala ön izleme sürümünde olan Microsoft Defender, kapılarını şimdilik Microsoft 365 E5′te geçerli aboneliği olan kurumsal müşteriler için açıyor. Eğer uygulamayı denemek için gerekli kriterleri sağlıyor iseniz, bu bağlantı aracılığıyla cihazınıza indirebilirsiniz.

Cevap bırakın