Microsoft CES 2022’ye katılmayacak

0

Microsoft’un merakla beklenen teknoloji fuarına katılmayacağı duyuruldu. İşte detaylar…

Omikron varyantı ile birlikte etkisini artıran koronavirüs, 2022’nin heyecanla beklenen teknoloji fuarı CES 2022’ye yansımalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Microsoft’un ABD’de düzenlenecek fuara fiziksel olarak katılmayacağı açıklandı.
Microsoft’un resmi açıklamasında, “Hızla değişen COVID ortamını değerlendirmemizin ardından CES 2022’ye fiziksel katılım göstermemeye karar verdik” denildi.

Öte yandan şirket, bazı tanıtım unsurları ile (Partner İnovasyon Deneyimi ve Otomotiv Basın Kiti) dijital olarak fuarda boy gösterecek.

Koronavirüs etkisini artırırken Microsoft’tan önce Lenovo, T-Mobile, Amazon, Meta (Facebook), General Motors, Intel, Twitter ve Google da CES 2022’ye katılmama kararlarını açıklamıştı. Bu şirketlerin de aralarında yer aldığı 42 şirketin CES 2022’ye katılım göstermeyeceği netlik kazanmış durumda. Sayının artabileceği düşünülüyor.

Koronavirüsün yoğun etkileri nedeniyle 2020 yaz ayında yapılan açıklama ile iptal edilen CES 2021’in ardından, son derece sınırlı bir yapıda ve büyük ölçekte dijital olarak gerçekleşmesi beklenen CES 2022’nin fiziksel olarak da düzenleneceği kaydedildi.

Dünyanın birçok ülkesinden olduğu gibi Türkiye’den de çok sayıda gazeteci ve teknoloji meraklısının fuarı ziyaret edeceği biliniyor.

Son olarak CES 2022’ye giriş için aşı sertifikası ve maske zorunluluğu var, ayrıca belirli noktalarda ücretsiz olarak hızlı testlerin gerçekleştirilebileceği ifade edildi.

Cevap bırakın