Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiMicrosoft CEO’sundan samimi itiraf

  Microsoft CEO’sundan samimi itiraf

  Ekran_Resmi_2015-07-23_14_55_38

  Microsoft CEO’su Satya Nadella samimi açıklamalarda bulundu. Şirketin bir numaralı ismi, Windows Phone için daha iyi akıllı telefonlara ihtiyaçları olduğunu belirtti ve ancak bu şekilde Android amiral gemisi modelleri ya da iPhone modelleri ile rekabet edilebileceğine işaret etti. Nadella, Nokia 1520 gibi cihazların Windows Phone için gerçekten iyi olduğunu, ancak rekabet için daha iyi olmaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

  Microsoft’un Windows 10 kamu sürümünün yayınlanmasına sayılı günler kala konuşan CEO, Windows Phone hayranları için daha iyi bir amiral gemisi akıllı telefon beklentisinin Windows 10 ile beraber karşılanacağını inandığını da sözlerine ekliyor. Bu açıklamaları ile yeni akıllı telefon modellerine gönderme yaptığı tahmin edilen Nadella’nın beklentileri de yeniden hareket geçirdiğini söyleyebilmek mümkün.

  Ekran_Resmi_2015-07-23_14_55_20

  Şu anda Microsoft’un gelecek dönem amiral gemisi modelleri için herhangi bir kesinleşmiş detay söz konusu değil. Öte yandan daha önceki raporlar Microsoft’un QHD çözünürlüklü ekran ve Snapdragon 810 yonga setine gelecek üst sınıf modelinde yer verebileceğine işaret etmişti. Yine de kesin bir detay yok.

  Beklentiler ise Samsung, Apple gibi şirketlerin son dönemdeki önemli başarılar yakalayan üst sınıf akıllı telefonları ile yarışabilecek cihazların, yeni Windows 10’a ev sahipliği yapacak şekilde teknoloji raflarında yer almaya başlaması. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN