Microsoft, çalışanları için ağaç evler inşa etti

0

Microsoft, çalışanları için az sayıda da olsa çeşitli fonksiyonlara sahip ağaç evler inşa ederek ABD- Redmond’ta bulunan yerleşkesine adeta ‘renk’ kattı. İşte detaylar…

Dünya genelinde en fazla çalışana sahip teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft, ilginç bir sosyal inovasyon hamlesi gerçekleştirdi. Redmond’ta yer alan şirket arazisinde ağaç evler inşa edilirken, bu sayede çalışanlarının verimliliğinin artırılması ve daha keyifli bir çalışma imkanının sunulmasının hedeflendiği kaydedildi.

Ağaç evlerden bazılarının üstü açık. Toplantı odaları da bulunan ağaç evler, doğal çevreyle uyumu adeta en üst seviyede yaşatıyor.

Yüzler gülüyor

Doğaya dost ağaç evlerin yapısal özellikleriyle ilgili öne çıkan detaylar ise karbonlaştırılmış ahşap duvarların kullanımı ve 4 metreyi bulan yükseklik şeklinde. Modern öğelerle harmanlanmış iç dizaynı dikkat çeken söz konusu ağaç evlerin kullanım ömrünün ise 20 yıl olacağı belirtiliyor.

Şömineler, ahşap gölgelikler, sallanan sandalyeler, suya dayanıklı banklar, kafeterya ve barbekü restoranı da yine alandaki diğer özellikler arasında. Ayrıca ağaç evlerin tasarımı, bir yarışma programında bu alandaki ilginç çalışmalarıyla adından söz ettiren Pete Nelson’a ait.

Talep doğrultusunda inşa edildi

Çalışanlardan gelen ‘açık alanda çalışma’ talebine yanıt olarak inşa edildiği bildirilen ağaç evler, diğer teknoloji şirketleri ilham verir mi bilinmez ama son derece keyifli olduğu bir gerçek.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın