Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital Kültür “Microsoft BuildAI: Yapay Zeka Günü” yazılımcılar ve teknoloji dünyasının liderlerini buluşturdu

   “Microsoft BuildAI: Yapay Zeka Günü” yazılımcılar ve teknoloji dünyasının liderlerini buluşturdu

  Microsoft Türkiye tarafından düzenlenen “BuildAI: Yapay Zeka Günü” etkinliğinde 1200’den fazla yazılımcı, teknoloji lideri ve basın mensubu bir araya geldi.

  Etkinlikte konuşan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Levent Özbilgin, “Microsoft Türkiye olarak sadece Türkiye’nin değil; aynı zamanda Orta Doğu’nın, Afrika’nın ve Güney Doğu Avrupa’nın yönetim merkeziyiz. Bunun yanında en etkin çalışan Ar-Ge merkezlerinden biriyiz. Yazılım, dünyada katma değeri en yüksek olan ürün ve yaratıcı yapay zekanın katma değeri de yazılımdan geliyor. Biz yazılımcılar ve teknolojistler olarak her gün bunu bir adım daha ileri götürebilmek için çalışıyoruz. Microsoft özelinde konuşacak olursak; 15 yıl önce Microsoft’un yıllık küresel geliri 30 milyar dolar civarındaydı. Bugün ise sadece Ar-Ge bütçemiz yıllık 27 milyar dolar” dedi.

  Microsoft’un Türkiye’de ilk kez düzenlediği BuildAI etkinliği, “Yapay Zeka Günü” temasıyla 8 Mayıs Çarşamba günü İstanbul Raffles Hotel’de gerçekleştirildi. Microsoft Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenen; yazılımcılar, teknoloji liderleri ve basın mensuplarından oluşan 1200 kişiyi aşkın katılımcı kitlesinin bir araya geldiği etkinliğin sponsorluğunu ise Data Market, Este, Netaş, Logosoft, Cyberwise, SabancıDx, PWC ve TD Synexx üstlendi.

  Açılış konuşmasında bu sene Microsoft Türkiye’nin 30. yılını kutladıklarını belirten ve Microsoft Türkiye’nin sadece yerel bir ofis olmadığına dikkat çeken Microsoft Türkiye Genel Müdürü Levent Özbilgin, “Microsoft Türkiye olarak sadece Türkiye’nin değil; aynı zamanda Orta Doğu’nın, Afrika’nın ve Güney Doğu Avrupa’nın yönetim merkeziyiz. Bunun yanında en etkin çalışan Ar-Ge merkezlerinden biriyiz; yine bunun yanında tüm bölgedeki beş teknoloji merkezi arasındayız” dedi.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN