Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürMicrosoft 'elektrik şoku' patenti aldı

  Microsoft ‘elektrik şoku’ patenti aldı

  Ekran_Resmi_2015-08-21_11_08_35

  Bildirimler dijital hayata dair en önemli konular arasında. Biri size WhatsApp üzerinden mesaj gönderdiğinde, yeni bir e-posta aldığınızda ya da biri tarafından arandığınızda bildirim alırsınız. Yeni bir bildirim aldığınızda akıllı telefonunuz ya da akıllı saatiniz titreşim ya da sesli uyarı ile sizi uyaracaktır. Bu noktada tercihlerinizi cihazınızın ayarlar menüsü üzerinden kendiniz belirleyebilirsiniz. Bununla birlikte teknoloji şirketi Microsoft, titreşim ve sesli uyarı şeklindeki mevcut bildirim şekillerine bir yenisini eklemek istiyor: Elektrik şoku…

  Önemli bir bildirim aldığınızda elektrik şoku ile uyarılmanızın önünü açacak bir patent alan Microsoft, konuya çok daha farklı bir açıdan yaklaştığını gösteriyor. Giyilebilir cihazlar için alındığı görülen ve ‘deri uyarıcı’ şeklinde tanımlanmasından yola çıkıldığında da küçük bir elektrik şoku ile ilişkilendirilen patent, ayar menüsünden tercih edilebilir bir bildirim metodu olarak kullanıma sunulabilir.

  o-ELECTRICITY-SHOCK-facebook

  Kullanıcının bildirimin farkına varmasının mutlak suretle sağlanmasını amaç edinen Microsoft patentinin detayları tam olarak açığa çıkmış değil, ancak şirketin sadece mesaj, e-posta ya da sesli çağrılara yönelik yeni bir bildirim yolu üzerinde çalışmadığı tahmin ediliyor. Buna göre ilgili patentin yol haritası; örneğin gözleri görmeyen bir kişinin sağa ya da sola dönmesi gerektiği bilgisinin, elektrik şoku ile yapılacak uyarı ile sağlanması gibi bilimsel alanları da kapsıyor olabilir. İlgili patente dair daha fazla detay elde edildiğinde haber güncellenecektir. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Görseller temsilidir.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN