Microsoft Band 2 satışlarına son verildi

0

1454403151_band-2

Teknoloji şirketleri açısından yeni ürün lansmanları olduğu gibi bazı ürün grupları için satışların durdurulması kararları da zaman zaman gündeme gelebiliyor. Resmi açıklamaya göre Microsoft, akıllı bilekliği Band 2 satışlarını sona erdirdi. İşte konuya ilişkin detaylar…

Microsoft, giyilebilir teknoloji konusundaki adımlarından biri olan akıllı aygıtı Band 2 için satışları durdurma kararı aldı. Android, iOS ve Windows cihazlar üzerinden kullanılabilen akıllı bilekliğin satışlarına dair beklentilerin karşılanmadığı anlaşılıyor.

Ayrıca şirketin online mağazasından kaldırılan aygıt, artık Microsoft’un internet platformu üzerinden satın alınamıyor. Küresel pazarlarda çeşitli teknoloji mağazalarında satışta olan ürünlerden sonra tedariğin sağlanmayacağı da anlaşılıyor.

Önceki dönemde Microsoft’un sonraki nesil Band modeli (Microsoft Band 3) üzerinde çalıştığı yönünde haberlerin basına yansıdığı düşünülürse gelişmenin sürpriz olarak nitelendirilmesi doğal görünüyor. Bir diğer detay da Band ve Band 2’nin arkasındaki ekibin başka projeler üzerinde çalışmaya başladığının da bildirilmesi.

Resmi Microsoft açıklamasında Band 2 satışları ve bu yıl başka bir Band cihazı duyurmak için herhangi bir planın olmadığı, yazılım tabanında ise mevcut müşterilerin desteklenmeye devam edileceği; iOS, Android ve Windows uygulamalarının yayının süreceği kaydedildi.

Microsoft Band deneyi böylelikle donanım tarafında rafa kaldırılırken yazılıma dair sürecin devam edeceği belirtiliyor.

Cevap bırakın