Microsoft Azure’a erişim Equinix Fabric ile genişletiliyor

0

Microsoft uç devreleri artık Equinix’in IL2 İstanbul veri merkezinde hizmete hazır…

Equinix, Inc., dünyanın dijital altyapı şirketi, İstanbul’da bulunan International Business Exchange veri merkezinde yeni bir Microsoft uç devresinin Türk Telekom iştiraki TTI işbirliği ile hizmete sunulduğunu duyurdu. Bu yeni altyapı Türkiye’deki Equinix müşterilerinin Microsoft Azure’a Microsoft global ağı ve Azure ExpressRoute üzerinden Equinix Fabric aracılığıyla uzaktan erişebileceği anlamına geliyor. Bu sayede, Türkiye’deki müşteriler Hybrid + Çoklu Bulut, Yapay Zekâ + Makine Öğrenimi, Nesnelerin İnterneti ve Windows Sanal Masaüstü dahil tüm Azure Hizmetlerine erişerek dijital dönüşümlerini hızlandırabilecek.

Müşterilerin Equinix’in global platformu aracılığıyla diğer herhangi bir müşteriyi bulmasını ve ona dinamik olarak bağlanmasını sağlayan bir isteğe-bağlı platform. Equinix Fabric üzerinden Azure ExpressRoute’a uzaktan erişim, dijital liderlerin şirketlerinin başarısı için gerekli olan her şeye ve herkese bağlanmasını sağlayarak işlerini dönüştürmelerine yardımcı oluyor.

Bu yeni altyapı, Microsoft uç devresinin IL2’ye başarılı bir şekilde yerleştirilebilmesi için bağlantı ve internet hizmetlerini sağlayan Türk Telekom International (TTI) ile işbirliği içinde oluşturuldu. Equinix, Microsoft ve TTI arasındaki bu işbirliği, önde gelen internet servis sağlayıcılarına farklı yollar üzerinden kaliteli bağlantı sağlanmasına olanak tanıyor.

Cevap bırakın