Microsoft, artık Windows 10 Mobile için destek sunmayacak

0

Microsoft, 10 Aralık’tan itibaren Windows 10 Mobile platformuna verdiği desteği kesti…

Yazılım dünyasının en önemli şirketlerinden Microsoft’un çok ses getireceğine inanılan Windows 10 Mobile işletim sisteminden beklenen sonuç alınamamıştı. Bu noktadaki stratejik adımlara bir yenisi daha eklendi ve Microsoft, 10 Aralık tarihinde mobil işletim sistemine yönelik desteğini sonlandırdı.

Microsoft mobil platformda ve bilhassa akıllı telefon sektöründe pek yankı uyandıramadı. iOS ve Android’in hakimiyeti altında olan mobil işletim sistemi sahasında kendine geniş bir yer bulamayan firma, Windows 10 Mobile desteğine de nokta koyduğunu duyurdu.

Microsoft, 10 Aralık’tan itibaren mobil platformuna verdiği desteği kesti. Yani bu demek oluyor ki bundan sonra Windows 10 Mobile’e herhangi bir yama, düzeltme, ya da güncelleme sunulmayacak. Ayrıca platformda herhangi bir güvenlik açığı veya bug ortaya çıkarsa, Microsoft’tan bu konuda da herhangi bir destek gelmeyecek.

Gelişmeler var…

Yazılımın duayeni mobil işletim sistemi sektöründe fazla etkin değil ancak firma, yeni mobil cihazlarla ilgili çalışmalarına devam ediyor. Android tabanlı katlanabilir akıllı telefon modelleri arasında yer alan Surface Duo tanıtımını geçtiğimiz aylarda yapmış olan Microsoft, ürünü önümüzdeki yıl piyasaya sürmeyi planlıyor.

Cevap bırakın