Microsoft 365 Business KOBİ’lere Ne Avantajlar Sağlıyor?

0

Microsoft 365 Business, belli bir büyüklükte olan işletmelerin sahip olduğu teknoloji kullanım araçlarına ve bu araçların kullanım esnekliğine küçük ve orta ölçekli şirketlerin de sahip olabilmesi amacıyla ürünlerin cazip tekliflerle bir paket olarak sunulduğu bir platformdur.

Microsoft 365 Business Tanımı

Microsoft 365 Business aslında küçük ve orta ölçekli işletmeler için tasarlanmış Office 365 ve Windows 10 ile desteklenen entegre bir çözüm olarak da tanımlanabilir. Bu çözüm KOBİ’lerin informasyon teknolojisi gereksinimlerine cevap vermesi için planlanmıştır.

KOBİ’ler Teknolojiden Nasıl Yararlanacaklarını Bilmiyorlar

TÜBİSAD’ın “Gelecek İçin Bilişim-KOBİ e-Dönüşüm Projesi” kapsamında Türkiye’nin ilk KOBİ Bilişim Araştırması sonuçlarına göre teknolojiye ne kadar ihtiyaç duydukları sorulan KOBİ yöneticilerinin yüzde 37’si teknolojiye düzenli ihtiyaç duyduğunu, yüzde 63’ü ise düzenli ihtiyaç duymadığını ifade etmişler.

İhtiyaca Rağmen Teknolojiyi Nasıl Kullanacaklarını Bilmiyorlar

Teknolojiye ihtiyaç duyduğunu söyleyen her üç yöneticiden biri de, ihtiyaç duymasına rağmen teknolojiyi nasıl kullanacağını bilmediğini söylemiş KOBİ’lerin bilişim teknolojileri kullanımıyla ilgili görüşlerine bakıldığında her üç KOBİ yöneticisinden ikisinin “verimlilik sağlar” görüşünde olduğu görülüyor. Ancak araştırma bu görüşün eyleme yansımadığını ortaya koyuyor.

Dört KOBİ’den Sadece Birinin Web Sitesi Var

Araştırmaya göre Türkiye’de hemen hemen her üç KOBİ’den ikisinde bilgisayar kullanılıyor. İşyerinde bilgisayar kullanılan KOBİ’lerin yüzde 92’sinde internet erişimi bulunuyor. İnternet erişimi olan 1,5 milyon işyerinde yaklaşık 4 milyon kişi internet kullanıyor. Araştırmaya göre ülkemizde her dört KOBİ’den sadece birinin web sitesi bulunuyor. KOBİ yöneticileri, web sitelerinin ağırlıklı olarak tanıtım amaçlı içeriğe sahip olduğunu belirtiyor. KOBİ’lerin yüzde 26’sı, yani sadece dört KOBİ’den biri web sitesini satış amaçlı yaptığını belirtiyor. Araştırmaya katılan KOBİ’lerin sadece yüzde 6’sı e-ticaret yapıyor.

KOBİ’ler Düşünülerek Tasarlanmış Bir Çözüm

İşte bu yüzden Microsoft 365 Business, KOBİ’leri düşünerek tasarlanan bir çözüm. KOBİ’lerin ihtiyaç ve beklentileri gözetilerek hazırlanmış çözüm paketi, Paket içeriğinde Windows 10’un getirdiği yenilik ve güvenlik özellikleri yer alırken, Office 365’in içerik özellikleri ve bazı kolay yönetim araçları paketin içinde bulunuyor.

Yapılacak Her İşe Uygun Bir Yazılım Var

Microsoft 365 Business, çözümünün içinde Word, Excel, PowerPoint benzeri uygulamalar, e-posta alıp göndermek için Outlook uygulaması, müşteri tarafında dosya paylaşımı için SharePoint ve OneDrive; sohbet özelliği ile ekip çalışması için Microsoft Teams bulunuyor.

Kurum içinde iş süreçlerinde Microsoft 365 Business ile şirket için veya dışından kişilerle bir belge oluşturabilir, bu belgeyi paylaşabilir ve üzerinde çalışabilirsiniz.

Baştan Sona Güvenlik

Şirketlerin maruz kaldıkları saldırılar son yıllarda ciddi seviyede arttı ve bu artışla birlikte etkilenen şirket sayısı günden güne artıyor. Hatta fidye istemek amacıyla yapılan saldırılara sürekli maruz kalınıyor. Eğer saldırılar da başarılı olursa iş verimliliği oldukça azalıyor. Bu gibi durumlarda Microsoft 365 Business maruz kalınan saldırılar koruyor.

Kötü Amaçlı Yazılımlara karşı Etkili Koruma

Microsoft 365 Business ile birlikte bir kurumun ihtiyacı olabilecek güvenlik hizmeti beraberinde geliyor. Bu güvenlik hizmeti fidye yazılımlarına, virüslere ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlarken aynı zamanda da güncelleştirmelerin otomatik olarak yapılmasını da yönetiyor. Böylece sürekli olarak güncel olan yazılımlarda güvenlik açıkları kapatıldığı için güvenlik riskleri de minimum seviyelere iniyor ve siber saldırılara karşı güçlü bir koruma sağlanmış oluyor.

Kurulumu ve Yönetimi Basit

Kurulumu ve yönetimi oldukça basit. Sadece tek bir panelden kullanıcıyı kolayca ekleyip güvenlik profilini tanımlanabilir.. KOBİ’ler için verimlilik ve güvenlik açısından iyi bir çözüm olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Konu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

https://www.microsoft.com/tr-tr/microsoft-365/business

Cevap bırakın