Microsoft 18 yıllık popüler hizmetinin fişini çekebilir

0

Windows 11, Skype ile entegre olmayacak mı? Microsoft’un yeni tanıttığı Windows 11 ile Skype’ın pabucu dama mı atılıyor? İşte detaylar…

Yazılım devi Microsoft, bugün resmi bir etkinlik ile Windows 11’i tanıttı. Çok daha soft bir tasarımı içinde barındıran bu arayüz aynı zamanda radikal değişikliklere de sahip. Kullanıcıların kullanmak için can attığı Windows 11’in yanında Skype için de ilginç bir fikir ortaya atıldı. Microsoft, Windows 11’in Microsoft Teams ile entegrasyonuna yönelik adımlar attı. Haliyle 18 yıl önce hayatımıza giren Skype’ın pabucu dama atılabilir.

Windows 11 Skype uyumu nasıl olacak?

Resmi bir açıklama yapılmasa da Skype eskisi kadar popüler değil. Özellikle pandemi koşullarıyla beraber çeşitlenen sesli ve görüntülü konuşma hizmetleri, Skype’ın gözden düşmesine neden oldu. Windows 11 ile daha entegre çalışması beklenen Teams’in ise bu noktada Skype’ı daha az tercih edilebilir hale getireceği düşünülüyor.

Hatırlatmak gerekirse Windows 10, Skype ile entegre çalışabilecek şekilde tanıtılmıştı. Yıllar içinde popülerleşen sonrasında popülerliğini kaybeden bu uygulamanın da Microsoft tarafından pabucunun dama atılacağı söyleniyor. Windows 11 ile kurulu bir şekilde gelecek olan Microsoft Teams bir yana dileyenler de uygulama mağazasından Skype’ı indirebilecek.

Cevap bırakın