Microsoft, 1 yıllık Xbox Live Gold paket satışını bitirdi

0

Oyun severler artık aylık ya da üç aylık paketler satın alabilecek. İşte detaylar...

Microsoft, Xbox için çevrimiçi mağazasında satışını yaptığı 12 aylık Xbox Live Gold üyelik paketini kaldırdı. Belli periyotlarda ödeme yapmadan 1 yıl boyunca gold üyelik sunan paketin kaldırılması ile birlikte kullanıcılar artık aylık ya da üç aylık paketleri satın alabilecek.

Microsoft geçtiğimiz günlerde de Xbox One X ve Xbox One S All-Digital Edition oyun konsollarının üretimini durdurma kararı almıştı. Şirket şimdi de muitiplayer oyunlar için gerekli olan Xbox Live Gold üyeliğinin en avantajlı paketini satıştan kaldırdı.

Microsoft, oyuncular için oldukça kârlı olan 1 yıllık paketin neden kaldırıldığına ilişkin bir açıklama yapmadı. True Achievements’e konuşan bir yetkili; “Şu an için Xbox 12 aylık Xbox Live Gold üyelik paketi satıştan kaldırıldı. Müşterilerimiz bu paket yerine alternatif olarak bir veya üç aylık paketleri tercih edebilirler” dedi. Şu anda Microsoft söz konusu paketi yayından kaldırsa da 3. parti satıcılardan bu paket hale satın alınabiliyor.

Microsoft’tun paketi satıştan kaldırmasının nedenine ilişkin yapılan tahminlerde ise Xbox Live Gold sisteminin kademeli olarak yürürlükten kaldırılarak bunu Xbox Gamepass paketine dahil etmeyi düşündüğü belirtiliyor. Microsoft bulut tabanlı oyun servisi xCloud’u Eylül ayında Xbox Gamepass Ultimate paketine ek ücret talep etmeden dahil ederek yeni nesil oyun konsolları için yenilikçi bir adım atmıştı.

Cevap bırakın