Mi Box S 4K : Yeni bir izleme deneyimine hazır olun

0

Yalnızca 147 gram ağırlıkta olan Mi Box S 4K , yanlardan yumuşatılmış bir tasarıma sahip. Siyah renkte ve bir avucunuza sığabilecek kadar ufak boyutlarda. İçerisinde Cortex A53 dört çekirdekli 64bit işlemci, Mali-450 GPU’su, 2GB RAM ve 8GB depolama unsurlarını barındıran cihaz, Android 8.1 işletim sistemi desteği sunuyor.

Mi Box S 4K  yerleşik olarak ChromeCast bulunmakta ve aynı zamanda Google Asistan desteği de sunuyor. Ürünü  sesli komutlar vererek de kullanabiliyorsunuz. Kumandanın üzerinde de hem asistana erişebileceğiniz bir tuş hem de Netflix için özel bir tuş yer alıyor. Ürünün içinde ön yüklü olarak gelen uygulamalardan biri de Netflix, ki zaten üyeliğiniz de varsa bu cihaz üzerinden 4K çözünürlüklü içerikleri rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Kolay kurulum

Arka tarafında bir HDM çıkışı, bir USB bağlantı noktası, ses bağlantı noktası ve güç bağlantı noktası yer alıyor. Mi Box S 4K ‘nın kurulumu oldukça çok kolay. Ayrıca kutudan HDMI kablosunun da çıkması önemli bir avantaj.  Kabloyla birlikte monitörünüze ya da televizyonunuza taktıktan sonra güç kablosunu takmanız yeterli. Sonra karşınıza kurulum ekranı çıkıyor ve birkaç adım ile kolaylıkla kurulumu tamamlayabiliyorsunuz.
Dil seçenekleri arasında Türkçe dilinin olması önemli bir artı.

Anlaşılır arayüz

Ürünün arayüzü gayet kolay ve anlaşılır. İlk etapta YouTube, Netflix ve Spotify gibi uygulamalar dikkat çekiyor. Ek olarak, Android uygulama marketine giderek uyumlu pek çok oyun ve uygulamayı da yükleme şansınız var. Böylece daha zengin bir deneyim elde etmeniz mümkün.

Ürünün kumandası güzel boyutlarda ve kullanım için gayet ideal. Genel olarak ortam oynatıcının performansı da yeterli. Menüler arası geçişler, uygulama açılış hızları genel olarak iyi. Ve dediğimiz gibi, isterseniz kumandayı klavye olarak kullanabilir, isterseniz de kumandanın üzerinde yer alan sesli asistan tuşu ve mikrofon sayesinde sesli komutlarla da internet üzerinden bir şeyler arayabilir, oyun ve uygulamalarınızı açabilirsiniz. Bu arada kutudan kumanda için pil çıkmadığını da ekleyelim.

4K desteği

İsterseniz akıllı tablet ya da telefonunuzun ekranını da kolaylıkla monitöre ya da televizyona yansıtabilir, bu şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Misal Spotify üyeliğiniz var ise ve telefonunuz da aynı ağ bağlantısı üzerinde yer alıyorsa, hesabınızı telefonunuz üzerinden de kontrol edebiliyorsunuz. Üstelik bu esnada telefonunuza bir arama geldiğinde de sorun yaşamıyorsunuz.

Ürünün en dikkat çekici tarafı ise, 4K çözünürlüklü içerikleri 60 FPS değerde akıcı bir şekilde çalıştırabiliyor olması. Ek olarak, HDR desteği sayesinde de daha canlı ve göz alıcı renklere erişiyorsunuz.

Dolby Audio unutulmamış

Tabii işitsel taraf da unutulmamış. İster televizyonunuz ya da monitörünüzün hoparlörlerini kullanım, isterseniz de yeni bir sistemi cihazınızla kullanın. Mi Box S’de Dolby Audio teknolojisi sayesinde daha derin ve net işitsel detayları yakalayabiliyorsunuz. Bu da hem görsel hem de işitsel anlamda tatmin demek.

Toparlamak gerekirse Mi Box S, ufak boyutları, kolay kurulumu, kullanışlı yapısı ve 4K HDR görüntüleme desteğiyle pek çok teknoloji severin dikkatini çekebilecek bir ürün.

Xiaomi ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın