Mi 8 Explorer Edition’ın sırrı çözüldü

0

Arka kısmı şeffaf tasarımı sayesinde Qualcomm Snapdragon işlemcisini gösteren Mi 8 Explorer Edition’ın aslında küçük ilüzyon yaptığı ortaya çıktı.

Akıllı telefon endüstrisinde amansız rekabetin önemli sonuçlarından biri de hiç kuşku yok ki hazırlanan ilgi çekici tasarımlarla potansiyel kullanıcıların cezbedilmek istenmesi. Xiaomi, bu yönde adımlarıyla sıklıkla gündeme gelen üreticilerden, şirketin en yeni akıllı telefonu Mi 8 Explorer Edition da, arka kısmı şeffaf tasarımı sayesinde işlemcisinin de aralarında yer aldığı bir dizi donanım argümanını gözler önüne seriyordu. Şık bir donanım görüntüsünü şeffaf arka kısmıyla gözler önüne seren Xiaomi’nin küçük sırrı ortaya çıktı.

Çinli YouTube kanalı iFeng Tech, işlemcinin gerçek olup olmadığını anlamak için akıllı telefonun arka yüzünü açtı. Görülen çipin aslında çıkartma olmadığı, ancak gerçek bir işlemci de olmadığı anlaşıldı. Bununla birlikte anakartın bir amacı var; NFC modülünü bağlamak için kullanılıyor gibi görünüyor.

Gerçek işlemci, kondansatörler ve diğerleri ise söz konusu panonun altında yer alıyor. Özetle Xiaomi, arka kısmı şeffaf telefonuyla estetik açıdan dikkate değer bir yaklaşık sergiliyor, ancak telefon açıldığı taktirde Qualcomm Snapdragon 845 işlemcisinin bu panonun altında yer aldığı sonucuna ulaşılıyor.

İddialı özellikler…

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition; 6.21 inç Full HD+ AMOLED ekran, 4-6-8 GB RAM, 64-128-256 GB dahili depolama alanı, 3400 mAh pil kapasitesi, 12 + 12 MP arka kamera, 3D yüz tanıma sistemi ve QuickCharge 4+ hızlı şarj desteğiyle öne çıkıyor.

Cevap bırakın