Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  MobilMeta, "Take It Down" platformunu tanıttı

  Meta, “Take It Down” platformunu tanıttı

  Dünyanın dört bir yanındaki gençler için çevrimiçi güvenliği artırmaya yönelik önemli bir adım olarak Meta, Take It Down platformunun uluslararası kullanıma sunulduğunu ve yeni bir şantaj karşıtı projenin başlatıldığını duyurdu.

  Meta, Ulusal Kayıp ve İstismara Uğramış Çocuklar Merkezi (NCMEC) ile işbirliği içinde geliştirilen ve reşit olmayan gençlerin müstehcen görüntülerinin internette istekleri dışında yayılmasını proaktif olarak önlemek üzere tasarlanmış acil durum platformu Take It Down’ı tanıttı. İlk olarak Şubat 2023’te hayata geçirilen platformun yalnızca İngilizce ve İspanyolca ile sınırlı olan kaynaklarını yakın zamanda birden fazla dilde kullanıma sunan Meta, daha geniş bir erişilebilirlik sağlayarak dünyanın dört bir yanındaki gençlerin platformu etkin bir şekilde kullanmasını kolaylaştırıyor.

  Meta’nın Küresel Güvenlik Sorumlusu Antigone Davis konuyla ilgili olarak, “NCMEC’nin, gençlerin müstehcen görüntülerinin internette  istekleri dışında yayılmasını önlemelerine yardımcı olacak türünün ilk örneği olan Take It Down platformunu desteklemekten gurur duyuyoruz. Meta, bu platformu geliştirmek ve gençlerin bu korkutucu durumlarla karşılaştıklarında ihtiyaç duydukları kaynaklara ulaşmalarını sağlamak için NCMEC, uzmanlar ve mağdurlarla birlikte çalıştı. Diğer teknoloji şirketlerinin de bu çabaya ortak olmasını dört gözle bekliyoruz, böylece internet genelinde bu sorunla hep birlikte mücadele edebiliriz,” dedi.

  Girişimin bir parçası olarak Meta, Thorn ile işbirliği içinde, ebeveynleri, eğitimcileri ve gençleri hem şantaja karşı korunmak hem de şantaj ile başa çıkma yolları konusunda bilgilendirmeyi amaçlayan yeni şantaj karşıtı projesini de açıkladı.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN