Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaMeta, Instagram’daki güvenlik araçlarını tanıttı

  Meta, Instagram’daki güvenlik araçlarını tanıttı

  Güvenlik, Meta için önemli bir odak noktası…

  Meta, tüm platformlarını güvenli bir alana dönüştürme çabasıyla son üç yılda gençlerin güvenliğini hedefleyen 30’dan fazla aracı kullanıma sundu.

  Bu çalışmaların bir parçası olarak yakın zamanda Instagram’da kullanıma sunulan özellikler arasında, kullanıcıların odaklanmasına ve uygulamadaki arkadaşları ve takipçileriyle arasına sınırlar koymasına yardımcı olan ve genç kullanıcılara uygulamada geçirdikleri zaman ve görüntüledikleri içerik üzerinde daha fazla kontrol sağlayan ‘Sakin Mod’ yer alıyor.

  Bunun yanı sıra Meta, Instagram’ın Ebeveyn Gözetimi özelliği için ek araçları duyurdu. Bu araçlarla ebeveynler, çocuklarının takip ettiği hesapları ve onları takip eden hesapları görüntüleyebiliyor. Instagram’ın ‘Aile Merkezi’ ebeveynlere ‘gençlerinin çevrimiçi deneyimlerini desteklemeye yardımcı olmak’ için ihtiyaç duydukları tüm kaynakları ve araçları sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda ebeveynleri ve gençleri platformlarda nasıl güvenli bir şekilde gezinebilecekleri konusunda bilgilendiriyor. Bir diğer özellik ise, Instagram’da belirli bir süre geçirdiklerinde kullanıcının o gün için limitine ulaştığını bildiren ‘Günlük Süre Sınırı’ seçeneği.

  Bunlara ek olarak, ‘Ara Verme’ özelliği, zamanlanmış bir hatırlatma ile gençlerin (ve ebeveynlerin) uygulamada geçirdikleri zaman üzerinde kontrol sahibi olmalarına yardımcı oluyor.

  Daha fazla bilgi için Instagram ‘Aile Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz.

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN