Messenger Kids Android için yayınlandı

0

Facebook’un çocuklara özel mesajlaşma uygulaması Messenger Kids, Android platformu için indirilebilir durumda. İşte detaylar…

Geçtiğimiz aylarda iOS platformu için yayınlanan Facebook’un ‘çocuklar için Messenger’ı, belirli ülkelerde (çok yakında Türkiye’de…) Android’e de geldi. Ücretsiz olarak indirilebilen uygulama, çocukların ebeveynlerin kontrolünde, arkadaşları ve akrabalarıyla güvenli bir şekilde iletişim sürdürmelerini esas alıyor.

Ebeveynlerin, çocuklarının kimlerle konuştuğunu görebilmelerine imkan tanıyan uygulama, ayrıca yeni birisiyle konuşma öncesinde bunu görebiliyor. Kişileri silme, engelleme gibi özellikleri de yine ebeveynlerin insiyatifine bırakıyor. Bu sayede çocukların iletişim dünyasındaki güvenliğinin sağlanması noktasında önemli bir araç da sunulmuş oluyor.

Şüphesiz en iyi yanlarından biri ise kullanımı için herhangi bir Facebook hesabı zorunluluğunun olmaması, yani profil olmadan da kullanılabiliyor. Bu da sosyal ağda bulunmadan yalnızca iletişim odaklı olarak kullanımın önünü açıyor.

Eğlenceli efektler, maske, GIF’ler ve daha fazlası…

Facebook’un Messenger Kids adını verdiği uygulama, ayrıca çocuklar için eğlenceli efektler, maske ve GIF’ler içeriyor. Görüntülü ve sesli görüşme özelliği de sunan mesajlaşma uygulaması, güvenlik özellikleri ile dikkat çeken, Facebook’un iletişimde kullanılan uygulama tabanını artırmaya yönelik ilginç hamlelerinden biri olarak kayıtlara geçiyor.

Sosyal medya dünyasına dair daha fazla haber için buraya tıklayabilirsiniz.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın