Messenger Instant Games tarihe karışıyor

0

Facebook ve Messenger kullanıcılarına büyük kolaylık sağlayan, onların sohbet ederken oyun oynamasına imkan tanıyan Instant Games özelliği rafa kaldırılıyor.

Facebook’tan resmi açıklama geldi! Buna göre; Instant Games özelliğine artık Messenger üzerinden erişim sağlanamayacak. Özelliği kullanmak isteyen oyun severler, Facebook uygulamasına giriş yapmak zorunda kalacak. Bu durum pek çok kullanıcıyı üzdü…

Instant Games özelliği sayesinde HTML 5 türündeki oyunlar cihaza indirmeden oynanabiliyordu. Üstelik bu oyunlara Messenger üzerinden arkadaşlarıyla sohbet ederken de girebiliyorlardı. Bakıldığında oyun sever Facebook kullanıcılarına büyük fayda sağlayan Messenger Instant Games özelliğine erişim artık daha aşamalı yollardan geçerek sunulacak. Bu duruma tepki gösteren kullanıcılar olsa da; onaylayanlar da yok değil.

2016 yılında hazırlanan özelliğin Messenger uygulamasıyla tanışması 2017 yılını bulmuştu. Hızla yayılan özelliğin tekrardan rafa kaldırılması ise; herkesi şaşkına çevirdi. Facebook yetkilileri tarafından artık resmi açıklama yapıldı. Yapılan açıklamayla beraber söz konusu platform, artık Messenger telefon uygulamasının bir sekmesi olarak karşımıza çıkmayacak.

Facebook açıklamasında Instant Games’in neden Messenger uygulamasından kaldırıldığına da yer verdi. Bundan sonra daha sade ve aynı zamanda  sohbet odaklı bir Messenger uygulaması hedeflediklerini belirtti. Dolayısıyla sohbet odaklı bir uygulamada oyun özelliğinin bulunmamasına karar verdiklerini söyledi. Özelliğin tamamen kaldırılmadığını Facebook hesaplarına giriş yapılarak erişim sağlanabileceğini ekleyerek sadece Messenger uygulamasında olmayacağını belirtti.

Cevap bırakın