Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaMessenger da WhatsApp’laştı!

  Messenger da WhatsApp’laştı!

  facebook-messenger

  Anlık mesajlaşma uygulamaları günümüz mobil kullanımının olmazsa olmazları arasında. Milyarlarca akıllı telefon, tablet ve akıllı saatin sonradan yüklenen uygulamaları arasında mutlaka WhatsApp ve benzerleri ile karşılaşıldığı görülüyor. SMS ve hatta sesli çağrılara alternatif getiren popüler uygulamalardan biri de Facebook’un Messenger’ı. Haziran ayı başında açıklanan rakamlara göre Nisan ayı itibarıyla dünya üzerinde 600 milyon kişi bu uygulamayı kullanıyor.

  Daha önce Messenger uygulamasını, Facebook’tan ayrı bir uygulama haline getiren ve bu yönüyle eleştiri de alan sosyal ağ devi, bu kez de Facebook hesabı olmasa da isteyen herkesin Messenger’ı kullanabilmesinin önünü açan duyurusunu paylaştı.

  facebook-messengerSürpriz gelişme 

  Buna göre Messenger’ın kullanımı için Facebook hesabı zorunlu olmayacak, isteyen herkes bir adet profil fotoğrafı, isim ve telefon bilgilerini girerek anlık mesajlaşma uygulamasını kullanmaya başlayabilecekler. Ancak bu noktada önemli bir ayrıntı söz konusu…

  Facebook hesabı olmayan kimseler, kendileri gibi Facebook hesabı olmadan kullanım gerçekleştiren kimselerle mesajlaşabilecekler.

  İlk etapta ABD, Kanada ve birkaç ülkede daha kullanıma sunulan özelliğin kısa süre içinde Türkiye’ye de gelmesi bekleniyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN