Mesajları okuyabilen yeni TomTom GO Serisi modelleri lanse edildi

0

1483694990_tomtom1

Hollanda merkezli navigasyon cihazları şirketi TomTom, köklü Go Serisi’ne iki yeni model dahil etti. İşte detaylar…

TomTom, ülkemizde de yoğun ilgi gören önde gelen navigasyon cihazları üreticileri arasında. Hollanda merkezli şirket, özellikle Avrupa kıtasındaki yollarda sunduğu detaylarla tanınıyor. Türkiye haritası da son derece kullanışlı olan navigasyon cihazlarının yanı sıra mobil uygulama alanında da çeşitli platformlar sunuluyor.

Teknoloji şirketi, ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen yılın kendi alanında en önemlileri arasında gösterilen ve ‘ilk’ olma özelliği de taşoyan teknoloji fuarı CES 2017 kapsamındaki katılımcılar arasında yer aldı. 200 bine yakın ziyaretçinin geldiği dev fuarda yeni Go serisi modellerini duyuran TomTom’un mobil yaşama daha fazla entegre cihazlar geliştirdiği görüldü.

TomTom GO Serisi’nde 5 ve 6 inçlik kapasitif dokunmatik ekrana sahip GO 520 ve GO 620 modelleri tanıtıldı. Yeni bir Wi-Fi özeliği içeren cihazlar akıllı telefonlarla entegre olabiliyor. TomTom GO cihazları telefona gelen metin mesajlarını yüksek sesle okuyabiliyor ve akıllı telefonların kişisel asistanlarından tam olarak yararlanabiliyor. Böylece sürücülerin gözlerini yolda tutmasına ve ahizesiz arama yapmasına izin veriyor.

Alışkanlıkları öğreniyor

Yeni GO Serisi sürücünün alışkanlıklarını öğreniyor ve buna göre rota önerileri sunuyor. Düzenli olarak yapılan yolculuklara alışıyor ve sürücüleri trafikte otomatik olarak uyarıyor ve alternatif güzergahlara yöneltiyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın