Mercedes-Benz, MWC 2018’de Yapay Zekâ ile boy gösterdi

0

Mercedes-Benz, Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi 2018’de dijitalleşme stratejisi kapsamındaki yeniliklerini ve girişimlerini sergiledi.  

Mercedes-Benz, kapılarını 26 Şubat 2018’de açan Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC 2018) Yeni Mercedes-Benz A-Serisi’nde ilk olarak dünya lansmanını gerçekleştirdiğini “Yapay Zekâ” ile çalışan MBUX (Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi/Mercedes-Benz User Experience) adındaki yeni multimedya sistemini tanıttı.

Sezgisel ve eğitsel olarak kullanıcıların davranışlarına göre şekillenebilen bir yapay zekâyı barındıran MBUX, Barselona’daki Mercedes-Benz’in odak noktasını oluşturuyor. Yaklaşık 70 milyon satır kod yazılarak yaratılan yeni bilgi-eğlence sistemi MBUX ile ilk defa arttırılmış gerçeklik üzerinden harita görüntülemesi yapılabilmesi ise tamamen yeni bir özellik.

Smart vision EQ fortwo da sergileniyor 

Daimler bünyesindeki smart, MWC 2018’de, smart vision EQ fortwo’yu sergileyerek mobilitedeki gelecek vizyonunu gözler önüne seriyor. Şehir içi kullanıma odaklanılarak hazırlanan ve otonom sürüş sistemiyle donatılan iki kişilik smart vision EQ fortwo, tamamen elektrikli bir altyapıya sahip. Car2Go isimli araç paylaşım programının geleceğine dair ipuçları taşıyan smart vision EQ fortwo’da gaz ya da fren pedalları bulunmuyor

Mercedes-Benz’in tam ve eksiksiz bir akıllı telefon entegrasyonu olan “Mercedes Me”, bir kez daha Mobil Dünya Kongresi’nde kendini gösterdi. Mercedes Me sayesinde, kullanıcıların akıllı telefon üzerinden kalan yakıt miktarını görme veya merkezi kilidi açma/kapama gibi araç fonksiyonlarını gerçekleştirme imkânı sunuluyor. Kullanıcı akıllı telefon üzerinden dört adede kadar sanal anahtar aktive edebiliyor.

Cevap bırakın