Merakla beklenen Galaxy S20 FE DxOMark sonucu

0

Samsung’un duyurduğu andan beri dikkat çeken akıllı telefonlarından biri olan Galaxy S20 FE için DxOMark sonucu ortaya çıktı. Bir süredir bu testin sonucunu bekleniyordu. Telefonun kendi segment grubu için iyi denebilecek bir puanı bulunuyor. İşte telefonun aldığı puan ve diğer değerlendirmeler:

Samsung Galaxy S20 FE, 115 puan almayı başardı

Telefonun genel DxOMark puanı 115 oluyor. Amiral gemisi telefonlarda elbette bu puan çok daha yüksek ancak S20 FE modelinin böyle bir kaygısı bulunmuyor. Kendi gibi orta segment grubu telefonlarda 115 puanın gayet iyi bir puan olduğunu sizlere aktaralım. DxOMark telefonu farkı testlere maruz bırakarak nihai sonucu ortaya koydu. Telefon modeli, fotoğraf tarafında 119 puan aldı. Video performansında ise 101 puan almayı başaran S20 FE, yakınlaştırma performansı tarafında 68 puan aldı.

Renk konusunda en başarılı sonucu sağlayan telefonun üçlü bir kamera kurulumu bulunuyor. DxOMark’ın test ettiği telefon Exynos işlemcisi olan ve 5G desteği sunulmayan versiyonu oluyor. Genel anlamda ultra geniş kamerasının sevildiği telefonun, pozlama tarafında kullanıcılarını üzmeyeceği belirtiliyor. İç ve dış mekan fotoğraflarında detayları başarılı verdiği söylenen telefonun eleştirilen özelliği ise düşük ışık performansı oluyor. Amiral gemisi telefonların bazılarında gece performansı yeterli bulunmuyor.

Samsung Galaxy S20 FE-00

Samsung’un Galaxy S20 FE modelinde, 6.5 inç boyutunda 1080 x 2400 piksel çözünürlüklü bir ekrana yer veriliyor.
Bu ekran Infinity-O tasarımına sahip ve FHD Plus Super AMOLED ekranı ile bizleri karşılıyor. 120 Hz ekran yenileme hızına sahip telefon HDR10 Plus ve always-on-display gibi özellikleri de destekliyor. Önde bizleri, 32 Megapiksel f/2.0 geniş açılı ve HDR destekli tekli bir kamera karşılıyor. Bu kamera 3x optik zoom ve 30x Space yakınlaştırma özellikli ve 4K çözünürlüklü video çekebiliyor.

Cihazın ana kamerası ise f/1.8 OIS destekli geniş açılı 12 Megapiksel bir kamera. Ana kameraya ise 8 Megapikself/2.0 3x optik yakınlaştırma yapabilen bir telefoto kamera eşlik ediyor. Telefonda bunlara ek olarak 12 Megapiksel f/2.2 ultra geniş açı olmak üzere üçüncü bir kamera yer alıyor. Galaxy S20 FE, 8K çözünürlükte video çekimi yapabiliyor olmasıyla oldukça dikkat çekiyor.

Cevap bırakın