Merak uyandıran Microsoft akıllı telefonu…

0

Microsoft’un 2015 yılına ait bir prototip akıllı telefon tasarımı, kamuoyunda yoğun ilgi uyandırdı. Neden mi?

Yazılı sektörünün lider markalarından biri olan Microsoft, donanım dünyasında da giderek daha fazla etkili olmaya çalışıyor. Bunun en yeni kanıtlarından biri herkesin merakla beklediği ‘gizemli’ akıllı telefon modeli.

Akıllı telefon pazarında her geçen gün katlanabilir ekran modelleri ön plana çıkmaya başlıyor. Microsoft’a ait ve henüz prototip aşamasında olan yeni bir akıllı telefon prototipi daha şimdiden pek çok kesim tarafından ilgi çekici bulunmaya başlandı. Yıllar önce hazırlanmış ve daha yeni gün yüzüne çıkmış olan prototip, çift ekranlı bir Lumia 640 olarak karşımıza çıkıyor.

Çünkü çift ekranlı…

Microsoft’un cihazının, Android işletim sistemine sahip olan ZTE Atom M akıllı telefon modeline çok benzeyen tasarımı, e-mürekkep ekranıyla dikkat çekiyor. Modelde yer alan ikinci ekranın dokunmatik olduğunu söylemek yanlış olur, ancak teoride yerleştirilen 5 adet buton ile ekranı kontrol etmek mümkün. Telefona arka kısımdan bağlanan bu ikincil ekran tasarım olarak şık durmasının yanında e-mürekkep ekran özelliğiyle de dikkat çekiyor. e-mürekkep yapılı ekranlar diğer ekranlara oranla daha az pil tüketimi gerçekleştiriyor.

2015 yılında üretilmiş olan prototipin neden gün yüzüne çıkarılmadığı bilinmiyor, ancak bu tip bir projenin yıllar önce düşünülmüş olması bile akıllarda soru işareti bırakıyor.

Cevap bırakın