MelodyVR, Oculus Quest’e gelecek

0

Sanal gerçeklik uygulaması MelodyVR’ın, kısa süre sonra tanıtılması beklenen yeni Oculus cihazına uyumlu olacağı ortaya çıktı.

Sanal gerçeklik (VR) teknolojisinin son dönemde ilginç haberlere konu olduğuna tanıklık ediliyor. Keza bu alandaki yatırımların önemli ölçüde azaldığına işaret eden ciddi bir rapor geçtiğimiz haftalarda kamuoyunda ses getirmişti. Tablo her ne kadar belirsiz gibi görünse de çoğu analiste göre teknoloji hala gelişme çağına giremedi. Uzun yıllardır hayatımızda olmasına karşın hala emekleme çağında olduğuna dair yorumlar bile var. Öte yandan olumlu haberler de gelmiyor değil.

Popüler bir sanal gerçeklik platformu vaat eden MelodyVR’ın sahibi EVR Holdings’in Facebook (Oculus’un sahibi) ile yaptığı anlaşmanın detayları ortaya çıktı. Halihazırda Oculus Go ve Samsung Gear VR’da deneyimlenebilen MelodyVR’ın kısa süre sonra tanıtılması beklenen bir başka Oculus cihazı Quest’e geleceği anlaşılıyor.

Oculus Quest ile birlikte MelodyVR’ın daha geniş kitlelere erişimimi mümkün olabilir. Ayrıca anlaşmada uygulamanın yeni versiyonu hakkında da bazı bilgiler aktarılıyor; güncellenmiş özellik ve işlevlerden söz ediliyor.

VR uygulaması, 360 derecelik konserlerden oluşan geniş bir kütüphane. Amacı size konserin içindeymişsiniz hissi yaşatmak. Hatta geçtiğimiz aylarda canlı VR yayını da denendi, Aralık 2018’de One Direction’ın bir konseri uygulama için bir ilk oldu. Canlı olarak sunulan sanal gerçeklik konseri, bilet almaksızın sadece uygulamayı kullanarak izlendi. Gelecek açısından heyecan verici olduğuna şüphe yok.

Son olarak Quest’in önümüzdeki ilkbahar aylarında duyurulması bekleniyor. Beraberinde 50 farklı uygulamanın geleceği biliniyor, MelodyVR’ın bunlardan biri olacağı kesin.

Cevap bırakın