İddia: Qualcomm çipli Meizu Pro 7 yolda

0

Teknoloji kamuoyunda merakla beklenen akıllı telefon modellerinden Meizu Pro 7 geçtiğimiz haftalarda tanıtılmıştı. Ancak ilginç bir detay ortaya çıktı.

Meizu, akıllı telefon alanında son yıllarda dikkat çekmeyi başaran şirketlerden biri… Şirket bir zamandır Meizu Pro 7 isimli yeni akıllı telefonu üzerinde çalışıyordu. Ses getirecek bir telefon sunmak isteyen Meizu, bu hususta tabiri caizse ince eleyip sık dokumuş ve ortaya geçtiğimiz haftalarda lanse edilen oldukça güçlü bir model çıkmıştı. Meizu tarafından geliştirilen yeni akıllı telefonda teknolojinin çekirdeğini oluşturan çipset tarafında ise ilginç bir gelişme yaşandı.

Meizu Pro 7`de Snapdragon esintisi

Meizu’nun söz konusu akıllı telefon serisinde Helio X30 ve P25 işlemcilere yer verdiği biliniyor, ancak ilginç bir sır ortaya çıktı. Meizu Pro 7 modeli için Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 835 çipsetine sahip versiyonunun testlerinin devam ettiği öğrenildi. Dolayısıyla önümüzdeki süreçte farklı bir Pro 7 versiyonu daha sunulabilir…

Android 7.1.1 işletim sistemine sahip olan modelin Snapdragon 835`li özel versiyonu test aşamasına alındı ve yapılan test sonuçları da yüksek skorlarıyla dikkat çekti. Buna göre ilgili versiyon, Benchmark testlerinde tek çekirdekte 1969, çokluda ise 6536 skor değerleri elde edebiliyor. Sızdırılan belgenin ayrıntıları incelendiğinde ise testin 4 Ağustos 2017 tarihinde yapıldığı görülüyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın