Meizu 18 ve 18 Pro modellerinin teknik detayları netleşti

0

Meizu 18 Pro modeli kesin olarak Snapdragon 888 işlemciyle piyasaya çıkacak. Kardeşi Meizu 18 ise Snapdragon 870 işlemciden gücünü alacak…

Çinli akıllı telefon üreticisi Meizu, bir süredir akıllı telefon pazarında rakiplerine kıyasla sessizliği koruyordu. Ancak firmanın en yeni akıllı telefonları Meizu 18 ve 18 Pro’nun tanıtım tarihi ve teknik detayları resmiyet kazanmış durumda.

Meizu cephesinden hem 18 hem de 18 Pro modelleri hakkında sürekli yeni duyurular geliyor ve bu sayede telefonlarla ilgili detaylar netlik kazanıyor. Son paylaşılan bilgilerle de cihazların hangi işlemcilerle geleceği de kesinleşti ve böylece teknik özellikleriyle ilgili tek eksik bilgi de tamamlanmış oldu.

Buna göre Meizu 18 Pro modeli kesin olarak Snapdragon 888 işlemciyle piyasaya çıkacak. Kardeşi Meizu 18 ise Snapdragon 870 işlemciden gücünü alacak.

Ekran özelliklerine bakıldığında Meizu 18 modelinin 6,2 inç boyutunda 120Hz yenileme hızına sahip AMOLED ekrana sahip olacağı görülüyor. Meizu 18 Pro modelinin de aynı ekran özelliklerine sahip olacağı, ancak boyutunun farklılık gösterebileceği söyleniyor. Ancak her şekilde 2K çözünürlükle geleceği doğrulanmış durumda. 18 Pro modelinin ayrıca en yeni LPDDR5 RAM teknolojisini kullanması bekleniyor.

Sırasıyla 4.000 ve 4.500 mAh bataryaya sahip olacak Meizu 18 ve 18 Pro modellerinin, şarj cihazı olmadan satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

Resmi olarak 3 Mart tarihinde tanıtılacak olan telefonlar için herhangi bir fiyat bilgisi ise henüz ortaya çıkmış değil.

Cevap bırakın