Meizu 16s Pro’nun özellikleri hakkında sızan bilgiler neler?

0

Bundan 33 gün önce Çinli bir alışveriş sitesinde verileri eksik bir halde ortaya çıkan Meizu 16s Pro için yeni bilgiler geldi. Meizu’nun en güncel işletim sistemi olması planlanan Flyme 8′i bekleyenlerin dikkati, şirketin en yeni üyesine kaydı. Bu bağlamda Meizu 16s Pro özellikleri hakkında bilinenler neler?

meizu 16s pro özellikleri

Meizu 16s Pro özellikleri neler vaat ediyor?

İlgili alışveriş sitesinden sızan bilgilerin eksik olması sebebi ile kullanıcılara tam bir fikir vermeyen Meizu 16s Pro, çok daha elzem bilgiler sayesinde artık netleşmeye başladı. Buradan hareketle daha önce sızdırılan özelliklerde neler yer alıyordu?

Dünya üzerinde herkesten önce 5G altyapısına sahip olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Snapdragon 855, bu alanda bir ilk olarak tarihe geçmek istiyor. Böylesine bir işlemcinin güç vereceği telefonlar arasında yer alan Meizu 16s Pro, oldukça şanslı. Zira Snapdragon 855’in sunduğu avantajlar çok verimli.

Yapay zeka ve parmak izi okuma teknolojisi konularında kendisini ispatlayan işlemci, Meizu 16s Pro ile bir iş birliği yaparak ön plana çıkacak. Yapay zeka performansını üç kat artıran işlemcinin yanı sıra ekran ve kamera hususunda da çok titiz davranan Meizu yetkilileri, Pro modelini nelerle donatacak?

meizu 16s pro

Önceki bilgiler, yeni modelin üçlü kamera kurulumu ile donatılacağını ve bu kameraların ultra geniş açılara sahip olacağını söylüyordu. Yeni bilgiler, cihazın 120Hz dokunmatik örnekleme oranıyla birlikte 9Hz AMOLED ekran eşliğinde hizmet vereceğini belirtiyor. Buna ek olarak, parmak izi okuması da ekranda yer alacak.

16s Pro modelinin tasarımı, 16s tasarımına benzeyecek. Bir üst model olan Pro ürünü, esas olarak, temel özelliklerin biraz daha yüksek olduğu bir akıllı telefon olacak. Meizu 16s Pro’nun Snapdragon 855+ yonga seti, söylenenlere göre, iki RAM seçeneğine sahip olacak: 8 GB RAM ve 12 GB RAM.

Tıpkı Meizu 16s cihazının yaptığı gibi Meizu 16s Pro modeli de kamera hususunda arka tarafında 48 megapiksellik bir ana kamera ve 20 megapiksellik bir telefoto kamera kullanacak. Buna zıt olarak, üst versiyonun ön kamerasında yer alan üçüncü bir sensörün bu iki kameraya eşlik edeceğine şahit olacağız.

Meizu 16s özellikleri neler?

meizu 16s pro

Android 9 Pie tabanlı FlymeOS 8’i kullanacağı öne sürülen Meizu 16s Pro’nun bir alt versiyonu Meizu 16s hangi özelliklere sahip? Bu özelliklerin bilinmesi, Meizu 16s’e benzediği söylenen Meizu 16s Pro hakkında bazı fikirler verebilir:

6 GB’lık ve 8 GB’lık iki model

Snapdragon 855 işlemci

91.53 ekran kasa oranı

6.2 inçlik Full HD+ Super AMOLED bir ekran

— Süper gece modu

— 24W hızlı şarj

Son olarak Meizu 16s Pro, söylenenler doğru ise, 18W veya 24W hızlı şarj desteği ile gelecek ve işlemcisi 256 GB UFS 3.0 flaş depolama ile güçlendirilecek.

Cevap bırakın