Meditasyon uygulaması Innerjoy’a dev yatırım

0

Geçtiğimiz yıl 10’dan fazla girişime yatırım yapan Teknasyon, 2021 yılında global açılımını başlatacak olan kişiselleştirilmiş meditasyon uygulaması Innerjoy’un yatırımcısı oldu.

Türkiye’nin en çok yatırım yapan şirketlerinden biri olarak öne çıkan Teknasyon’un yeni yatırımı; günlük hayatta yaşanılan duygu ve durumlara özel olarak hazırlanan konuların yer aldığı, yapay zekâ destekli meditasyon uygulaması Innerjoy.

Innerjoy’un kurucuları Burcu Yapar ve Gökhan Üç, 2020 yılında kurdukları uygulama ile meditasyonun tüm dünyada herkes için kolay pratik edilebilir ve erişilebilir olmasını hedefliyorlar. Innerjoy; kullanıcıların stres, dikkat eksikliği, odaklanamama ve uykusuzluk gibi zorluklardan arınmaları için onlara özel bir deneyim sunuyor. Kullanıcılarının hayat evresi ve öncelikleri gibi birçok değişkene göre, kişiye özgü uygun bir program sunan Innerjoy bu özelliği ile diğer mobil uygulamalardan ayrılıyor. Yapay zekâ destekli altyapısı ile Innerjoy, kullanıcılarına bugüne dek 1.5 milyon dakikadan fazla meditasyon yaptırdı.

Kurucu ortaklardan Burcu Yapar: “Meditasyonun özellikle şehir insanlarının hayatında sağlıklı beslenmek, spor yapmak gibi günlük bir rutin olacağına inanıyorum ve bu dönüşüm çok yakın zamanda gerçekleşecek. Innerjoy olarak; meditasyonun sadece spiritüel bir uygulama olmadığını, her yaştan herkesin hayatında yer alacak bir pratik olduğunu gösteren, dünya çapında bir uygulama olmayı hedefliyoruz.” diyor. Gökhan Üç ise aldıkları yatırımı şöyle değerlendiriyor: “Teknasyon ve Rockads Programı’nın global ölçekteki mobil uygulama pazarı deneyimi ve desteğiyle kullanıcıları tarafından çok sevilen Innerjoy’un yeni dillere, yeni coğrafyalara hızlı ve etkili bir şekilde girmesini; global ölçekte güçlü bir oyuncu olmasını hedefliyoruz.”

Cevap bırakın