Meditasyon uygulamaları koronavirüs ile birlikte rekor kırdı

0

Koronavirüs salgını ile birlikte meditasyon odaklı uygulamaların kullanım süreleri rekor düzeyde arttı. İşte detaylar…

Nisan ayında en popüler 10 meditasyon uygulamasının indirme sayısı Ocak ayına göre 2 milyon arttı. Uygulama analiz firması Sensor Tower tarafından apılan araştırmaya göre salgın sırasında uygulamaların indirme sayıları ve kullanım süreleri rekor seviyede arttı. Daha önce paylaşılan başka bir araştırmada en çok indirilen 10 meditasyon uygulamasının 2019 yılı geliri 195 milyon dolar şeklinde kaydedilmişti.

Meditasyon uygulamaları kullanımı arttı

Salgın sürecinde evlerinde kalan ve psikolojik olarak yıpranan yüz binlerce kişi meditasyon uygulamalarına yöneldi. Bu durum en popüler meditasyon uygulamalarının indirme sayılarının sadece Ocak ayına göre 2 milyondan fazla artmasını sağladı. Nisan ayında toplam indirme sayısı ise 10 milyon olarak gerçekleşti.

En popüler meditasyon uygulaması durumundaki Calm, koronavirüs salgını sürecinde de en çok tercih edilen uygulama oldu. Calm uygulaması sadece Nisan ayında 3,9 milyon kez indirilerek meditasyon uygulamalarının zirvesinde yer aldı.
Lisede ikinci sırada 1,5 milyon kez indirilme ile Headspace uygulaması yer aldı.
Üçüncü sırada ise 2019 yılı içerisinde 2,3 milyon Euro yatırım alan Meditopia uygulaması 1,4 milyon kez indirilme ile yer aldı.
Öte yandan meditasyon uygulamaların rekor seviyede indirilmesini sağlayan nedenlerden birisi de Breethe, Headspace ve Simple Habit gibi ücretli uygulamaların sağlık çalışanlarına ücretsiz hizmet vermesi oldu.

Cevap bırakın