MediaTek ve Google arasında iddialı iş birliği

0

MediaTek ve Google arasındaki yeni iş birliğinin orta segmentteki (nispeten düşük fiyatlı) akıllı telefonlara artırılmış gerçeklik ve imajla arama özellikleri kazandırılmasında etkili olacağı kaydediliyor. İşte detaylar…

Dünyanın önde gelen işlemci geliştiricilerinden MediaTek’in yeni nesil işlemcisi Helio P90, Google’ın görseller üzerinden tanıma ve arama yapılabilmesini sağlayan Google Lens uygulaması ve artırılmış gerçeklik platformu ARCore ile de tam uyum gösteriyor.

MediaTek ve Google arasında yakın iş birliği ile yürütülen çalışmalar ile akıllı telefon üreticileri bu uygulamaları cihazlarına Helio P90’la entegre edebilecekler. MediaTek, Helio P90 müşterisi üreticilere, ARCore ve Lens referanslarını da içeren güçlü bir yazılım desteği de sunuyor.

Daha fazla etkileşim…

MediaTek Helio P90’la birlikte gelen Google Lens uyumlu kamera yazılımı optimizasyonu, kullanıcıların kamera ile yakaladıkları bir görüntüyü kullanarak arama yapmasının yanı sıra, çevrelerindeki dünya ile etkileşime girmelerine olanak sağlıyor. Google Lens uyumlu yazılım desteği sunan MediaTek, gördüğümüz hayvan, bitki, tarihi eser ya da önemli yapıları tanımlayıp, bunlar hakkında bilgiye ulaşmayı, görüntüler üzerinden ürün araştırması yapmayı mümkün kılan cihazların geliştirilmesi için üretici iş birliklerine de ağırlık veriyor.

MediaTek Kablosuz İletişim İş Birimi Genel Müdürü TL Lee, “…Google Lens ve ARCore ile uyumlu Helio P90 işlemcimizin yanı sıra, yeni cihazların gelişimi için akıllı telefon üreticileriyle yakın iş birliği yapacağız” dedi.

Cevap bırakın