MediaTek Dimensity 1100 ve 1200 tanıtıldı

0

MediaTek, 5G işlemci ailesi Dimensity’nin iki yeni üyesinin lansmanını gerçekleştirdi.

MediaTek, yapay zeka, kamera ve multimedya özellikleriyle akıllı telefonlarda güçlü bir 5G deneyimi yaşatacak yeni işlemcileri Dimensity 1200 ve Dimensity 1100 çipsetlerin lansmanını gerçekleştirdi. 6 nm çip tasarımına sahip Dimensity 1200 ve Dimensity 1100 işlemcilerin katılımıyla daha genişleyen MediaTek 5G ürün portföyü, cihaz üreticilerine üst düzey kamera, grafik ve bağlantı özelliklerine sahip 5G teknolojili akıllı telefonlar için geniş bir seçenek havuzu sunuyor.

MediaTek’in, sürekli büyüttüğü 5G ürün portföyü ile hem üst, hem de orta segment cihazlara yönelik çözümler sunduğunu ifade eden MediaTek Başkan Yardımcısı ve Kablosuz İletişim İş Birimi Genel Müdürü JC Hsu, “Yeni işlemcimiz Dimensity 1200, 200MP kamera desteği, ileri düzey yapay zeka özellikleri, bağlantı, ses ve oyun deneyimi geliştirmeleri ile öne çıkıyor” dedi.

5G’den her gün, maksimum oranda yararlanmak için: Entegre 5G modemler ve MediaTek’in yüksek enerji tasarrufu sunan 5G UltraSave teknolojisi, MediaTek Dimensity 1200 ve 1100 işlemcilerde bir araya geliyor. Her iki işlemci de, 2G’den 5G’ye tüm bağlantı nesillerini destekliyor. Standalone (SA) ve Non-Standalone 5G ağlarına uyumlu işlemciler, dünyada bir ilk olan dual 5G SIM (5G SA + 5G SA) teknolojisinin yanı sıra, 2CC Carrier Aggregation, dinamik spektrum paylaşımı (dynamic spectrum sharing / DSS), FDD ve TDD, Voice over New Radio (VoNR) gibi son nesil bağlantı özelliklerini destekliyor.

Cevap bırakın