MediaMarkt Servis Hizmetleri

0

  1979 yılında ilk mağazasını Münih’te açan MediaMarkt, televizyon ve görüntü sistemlerinden ev sinema sistemlerine, fotoğraf makineleri ve kameralardan bilgisayar oyunları ve konsollarına, bilgisayar ve cep telefonlarından beyaz eşya ve küçük ev aletlerine kadar ürün çeşidini tek çatı altında sunuyor.

      MediaMarkt, Almanya, Avusturya, İtalya, İsviçre, Macaristan, Polonya, İspanya, Hollanda, Belçika, Portekiz, Lüksemburg, Yunanistan, İsveç ve Türkiye olmak üzere toplam 14 ülkede 65 bini aşan çalışanı ve 1000’den fazla mağazası ile Avrupa’nın 1 numaralı elektronik perakendecisi durumunda. MediaMarktSaturn Perakende Grubu, 2017 yılından bu yana Avrupa’nın önde gelen tüketici elektroniği platformu CECONOMY’nin bünyesinde hizmetlerine devam ediyor.

      MediaMarkt, Türkiye’de ilk mağazasını 2007 Eylül ayında İstanbul Ümraniye’de açtı. Bugün 25 ilde 71 mağazası, 200 bin metrekarelik satış alanı ve 2 binden fazla çalışanıyla yılda 150 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlıyor.

 

MediaMarkt’ın Servis Hizmetleri

Teslimat Hizmeti

    İnternet ortamında mediamarkt.com.tr üzerinden alınan bir ürün, eğer istenirse mağazadan da teslim alınabiliyor. Internetten alınan ürün mağazada mevcut durumda ise 1 saat sonra mağazanın internet satış noktasından elden teslim edilebiliyor. İnternetten seçilen ürün ilgili mağazanın stoklarında mevcut değilse 3-4 gün içinde temin ediliyor.

Aynı gün Teslimat Hizmeti

    mediamarkt.com.tr‘den satın alınan ürün, bulunulan ildeki adrese en yakın mağazada varsa, aynı gün içinde motorlu kurye ile adrese en hızlı şekilde teslim ediliyor. Bu hizmete 40x40x40 cm / 20 kg kadar olan siparişlerin dahil olduğunu söylemeliyim.

Saatli Eve Teslimat Hizmeti

      Bulunun şehirdeki herhangi bir MediaMarkt mağazasından alınan ürünler, 11.00-15.00 / 15.00-19.00 / 19.00-22.00 saatleri arasında teslim ediliyor. 29,90 TL olarak ücretlendirilen şehir içi teslimatlar, adresin sabit olması şartıyla, 1-5 ürün içinde aynı ücretlendiriliyor. Ürün teslim edilene kadarki bütün süreçler SMS ile detaylı olarak paylaşılıyor.

 

Çağrı Merkezi Hizmetleri

7/24 Çağrı Merkezi Hizmeti

      MediaMarkt çağrı merkezinde ihtiyaçlarınıza yönelik bilgileri paylaşılıp, sorunlarınız dinleniyor. Bu hizmet tamamen çözüm odaklı bir anlayış ile çalışıyor.

 Tele Satış Hizmeti

      MediaMarkt’ın çağrı merkezi üzerinden alışveriş yapılmasına olanak sağlanıyor. 0850 222 1 500 numaralı Müşteri Hizmetleri’nden 7 gün sabah 08:00’den gece 02:00’ye kadar hizmet veriliyor.

 

İlk Kurulum Hizmeti

      İlk kurulum hizmeti, teknik servisler tarafından kurulum yapılması gerekmeyen ürün grupları için gerçekleştiriliyor. İlk kurulum hizmetinde, yeni ürün kontrolü, kullanıcı ayarlarının yapılması ve çalışmaya hazır hale getirilmesi amaçlanıyor ve ücretli olarak sunuluyor.

Anti Virüs Hizmet Paketi

      Anti virüs hizmet paketi, kişisel bilgisayarların ve mobil cihazların dijital güvenliği için ücretli olarak sunuluyor. Bu hizmet, anlaşmalı iş ortağının ilgili programının alınmasıyla geçerli oluyor ve  içerisinde güvenlik yazılımı ve kurulum hizmeti bulunuyor.

Kişisel Veri Yedekleme/ Transferi Hizmeti

      Telefon rehberinin yedeklenmesi, fotoğraf, video ve ses dosyalarının yedeklenmesi ya da farklı bir cihaza aktarılması işlemlerini kapsayan ücretli bir hizmet olarak sunuluyor. Ek olarak, dahili veya harici bellekten, farklı depolama alanına aktarım ihtiyacı da bu hizmet kapsamında veriliyor.

Yazılım Yükleme Hizmeti

      Mobil cihaza veya kişisel bilgisayara anti virüs, Office, oyun ve eğitici uygulamalar, lisanslı ve orijinal yazılımları yüklenmesi, etkinleştirilmesi ve çalışır hale getirilmesi bu hizmet kapsamında veriliyor.

Ekran Koruma Uygulaması Hizmeti

      Akıllı telefon veya tabletlerin ekran ve arka yüz korunması için çözümler ücretli olarak bu hizmet kapsamında veriliyor.

Ekran Değişimi Hizmeti

      Hasar gören tablet ve cep telefonu ekranının yenisiyle ücretli olarak değiştirilmesi yapılıyor. Bu hizmet şu anda sadece İstanbul Optimum mağazasında sunuluyor.

OEM Kurulum Hizmeti

      MediaMarkt, satın alınan bilgisayar bileşenlerini mağazada ücretsiz olarak birleştirme hizmeti veriliyor.

Koruma Paketi Hizmeti

      Satın alınan cihaz için asistanlık hizmetleri, kaza sonucu oluşan hasarlar, hırsızlık ile sıvı teması durumlarında ürünün güvence altına alındığı, belli süreler için koruma paketi hizmeti sunuluyor.

Uzatılmış Garanti Paketi Hizmeti

      Bu hizmet paketi kapsamında satın alınan ürünü daha uzun yıllar garanti altına alabilmek için mevcut yasal garanti kapsamının paketin süresine göre belli bir ücret karşılığında uzatılması hizmeti sağlanıyor.

Elektronik Atık Geri Dönüşüm Hizmeti

      Satın alınan ürünün eve teslimatını gerçekleştirdikten sonra eski veya kullanılmayan eşyalar alıyor ve mağazaya getiriliyor. Eğer istenirse evde bulunan diğer elektronik atıklar da en yakın mağazaya getirilebiliyor. Tamamen ücretsiz olan bu hizmet sayesinde hem evde kullanılmayan eşyalardan kurtuluyor hem  de çevreye katkıda bulunmuş oluyorsunuz. Bu hizmet Türkiye çapında MediaMarkt mağazalarının bulunduğu tüm illerde kullanılabiliyor.

Akıllı IP Kamera Hizmeti

      Ücretli olarak satılan artı hizmet ürünlerinden olan akıllı IP kamera sistemi, internet üzerinden evinizi izleme olanağı sağlıyor. Ayrıca, ürünün satışı ve kurulumu paket olarak hizmet dahilinde sağlanıyor.

Eski Akıllı Cep Telefonu geri alım Hizmeti

      Eski akıllı cep telefonu belirli bir ücret karşılığında alınarak, sonraki alışverişlerde kullanabilecek hediye çeki şeklinde sunuluyor. Eğer istenirse, alınan yeni ürünün bedelinden düşülebiliyor. Bu hizmet belirli ürünlerde sunuluyor.

Kişiye Özel Tasarım Hizmeti

      MediaMarkt’ın 11 mağazasında bulunan özel baskı makineleri ile telefon, telefon kılıfı, tablet, laptop, oyun konsolu, bilgisayar kasası gibi ürünlere fotoğraf, amblem, karakter kullanarak görsel materyaller ile kişiselleştirme sağlanabiliyor. Bu hizmet,  Ümraniye, İst Opt, İst Forum, Beylikdüzü, İzmir 1, İzmir 2, Ankara Kentpark, Ankamall, Adana 1, Mersin 1, Bursa 1 mağazalarında veriliyor.

 

Ödeme Hizmetleri

KobiKira Hizmeti

      MediaMarkt, MediaMarkt- Grenke iş birliğiyle KOBİ’ler dahil tüm kurumsal firmalara ve şahıs şirketlerine tek noktada tüm ihtiyaçlarını karşılama avantajı sunan operasyonel kiralama hizmeti sunuluyor. Firmalar, kiralama yöntemi ile demirbaş yatırımını uzun vadelerde yapabiliyor. Tek seferde ödeme yerine, taksitle ödeme imkanının yanı sıra, kira tutarlarını doğrudan gider gösterme imkanı sunuluyor. KOBİKira hizmetinden bir yıldan fazla süredir faaliyette ve halen faal olan, mali belgelerini ibraz edebilen ve kredibilitesi uygun bulunan tüm ticari işletme, KOBİ ve kurumsal firmalar faydalanabiliyor. Kiralama koşulları geçerli ürün gruplarına ve piyasa şartlarına göre değişiklik gösterebiliyor.

Tüketici Kredisi ile Ödeme Hizmeti

      MediaMarkt mağazaları ve mediamarkt.com.tr‘den alınan ürünlerin karşılığı, anlaşmalı banka(lar) aracılığı ile tüketici kredisi temini olarak sunuluyor. Satın alınan ürünlerin bedellerinin yürürlükte olan tüketici kredisi uygulamaları kapsamında, anlaşmalı banka(lar) tarafından kredibilitesi uygun bulunan müşterilere, satın alım tarihi itibariyle duyurulmuş koşullarda, tüketici kredisi ile ödemesine aracılık ediliyor.

Kapıda Ödeme Hizmeti

      mediamarkt.com.tr üzerinden yapılan alışverişlerde “kapıda ödeme” yöntemi ile tamamlama ve ödemeyi ürünü teslim alırken kredi kartı ile gerçekleştirme hizmeti sunuluyor.

mediamarkt.com.tr Havale/EFT Hizmeti

      mediamarkt.com.tr den verilecek siparişlerde ‘havale/EFT’ yöntemi seçilerek,  belirtilen hesap bilgileri üzerinden ödeme yapılması sağlanıyor.

      Twitter takip için @salihetugrul

Cevap bırakın