MediaMarkt mağazasını gezdik! Alınan önlemleri anlattık

0

Corona virüs döneminde normalleşme süreci tüm hızıyla devam ederken MediaMarkt mağazaları kapılarını müşterilerine açtı. Açılan mağazalarda, hem MediaMarkt çalışanları hem de müşteriler için bazı önlemler alındı. Bu videoda sizler için MediaMarkt mağazalarında alınan önlemleri anlatıyoruz.

MediaMarkt mağazalarında alınan önlemleri sizler için anlattık!

MediaMarkt mağazaları müşterilerine kapılarını açtı. 1 Haziran’dan itibaren müşterilerine hizmet verecek olan mağazalardaki önlemleri sizler için bu videoda anlattık. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve sizleri alınan önlemleri detaylı olarak anlattığımız videomuz ile baş başa bırakalım.

MediaMarkt mağazalarında alınan önlemler neler?

MediaMarkt mağazalarına, mağaza büyüklüğünün yüzde 10’u kadar müşteri girebiliyor. İçeri giren müşterilerin maske takıp takmadığına mutlaka bakılıyor ve müşterilerin vücut ısısı ölçülüyor. Müşteriler içeri girdikten sonra sosyal mesafe kuralları devam ediyor. MediaMarkt, bu konu için müşterilerin farkındalığını artıracak önlemler de alıyor. Mağaza içerisinde, yerde, ürünlerin yanlarında ve belirli alanlarda kullanıcıları uyaran metinlere rastlamak mümkün.

Kullanıcıları en çok meraklandıran konulardan bir tanesi de ürünlerin hijyenik olup olmadığı konusu. MediaMarkt, mağazalarını günde 3 defa detaylı olarak arındırırken, ürünler de her 2 saatte bir dezenfekte ediliyor. Dileyen müşteriler, istedikleri demo ürünleri denemeden önce, satış temsilcilerinden ürünleri dezenfekte etmelerini de isteyebiliyor. MediaMarkt, müşterilerileri kadar kendi çalışanlarının da sağlığını koruyan önlemler alıyor. MediaMarkt çalışanları, mesai saati içerisinde sık sık mola vererek kendilerine zaman ayırabiliyor. Çalışma saatleri içerisinde de çalışanlar, eldiven ve maske gibi koruyucu önlemler alarak müşterilerle iletişime geçiyor.

Cevap bırakın