Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Satın Alma RehberiMediamarkt.com.tr’de mutfak aletlerine yoğun ilgi

  Mediamarkt.com.tr’de mutfak aletlerine yoğun ilgi

  Actifry-Chips-Black-4-2

  Media Markt’ın online satış sitesi mediamarkt.com.tr üzerinden Ramazan ayı boyunca yapılan alışverişlerde en çok ilgiyi mutfak aletleri gördü. Artış, çay makinelerinde yüzde 42, tost makinelerinde ise yüzde 30 olarak gerçekleşti.

  Sitede alışveriş çoğunlukla gece 22.00-03.00 saatleri arasında gerçekleşirken, Samsun, Diyarbakır, Maraş, Erzurum ve Kayseri ziyaretçi trafiğinin en fazla artış gösterdiği iller oldu. Erzurum, Balıkesir ve Manisa ise Media Markt mağazasının bulunmadığı iller arasında online satış trafiğiyle öne çıktı

  KENWOOD-Standmixer-KMX50RD-500-W-Mutfak-Şefi-Kırmızıİftar ve sahur arasındaki saatlerde mediamarkt.com.tr’yi çoğunlukla 25-34 yaş grubu ziyaret etti. Mobil uygulama üzerinden gelen 35-44 yaş aralığındaki ziyaretçi sayısı da diğer dönemlere kıyasla yüzde 23 oranında artış gösterdi. Erzurum, Balıkesir ve Manisa, Media Markt mağazasının bulunmadığı iller arasında online satış trafiğiyle öne çıkarken, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerinden gelen trafiğin oranında da belirgin bir artış yaşandı. Samsun, Diyarbakır, Maraş, Erzurum, Kayseri ise bu bölgelerde ziyaretçi trafiğinin en fazla artış gösterdiği iller oldu.

  Bunun yanı sıra Ramazan ayının yaz tatili dönemine denk gelmesiyle epilasyon cihazı, tıraş makinesi, kişisel bakım ürünlerinde yüzde 45’lik, fotoğraf makineleri, aksiyon kameraları ve taşınabilir aksesuar satışında da yüzde 37’lik bir büyüme kaydedildi. Aşağıdaki logoya tıklayıp Mediamarkt.com.tr’y, ziyaret edebilirsiniz. Keyifli alışverişler.

  MM_Logo_com.tr_claim_web_neg_4c

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN