Media Markt’tan yepyeni bir kampanya: Gülmek Sana Yakışıyor

0

1454575532_Gulmek_sana_yakisiyorMüşteri memnuniyetiyle fark yaratarak tüketicilerin en çok tercih ettiği elektronik perakende firması olmayı hedefleyen Media Markt, tüketicilerinin yüzünü rakipsiz fiyatları ve kaliteli hizmetleri ile güldürmeye odaklanıyor. Bu kapsamda “Gülmek Sana Yakışıyor” sloganı ve aynı adlı şarkının eşliğinde yeni reklam kampanyasını hayata geçiren Media Markt’ın kampanyaya ait ilk reklam filmi, eğlenceli kurgusuyla dikkat çekiyor.

Müşterilerinin kalbinde taht kurmayı hedefleyen ve bu doğrultuda müşteri hizmetlerine yaptığı yatırımlarına hız veren Media Markt, “Gülmek Sana Yakışıyor” sloganıyla yeni bir pazarlama iletişimi dönemini başlatıyor.

Kampanyanın konsept tasarımını ve tüm yaratıcı süreçlerini ise yurt içi ve yurt dışında aldığı ödüllerle dikkat çeken Wanda Digital yönetiyor. Reklam kampanyası, tüketicilerin Media Markt ile temasa geçtikleri her bir noktada, rakipsiz fiyatların, bol çeşidin, uzman personelin ve eşsiz müşteri deneyiminin keyfini yaşadıklarına vurgu yapıyor. Film, nostaljik “Gülmek Sana Yakışıyor” şarkısı ve bunu temsil eden rozetleri başrole taşıyor.

Müşterilerinin yüzünü yüksek kaliteli hizmetlerle güldürmeye odaklanan Media Markt, 360 derece müşteri memnuniyeti için birçok araştırmayı içeren çok kanallı müşteri deneyim takip sistemini kurdu. Yapılan araştırmalarda müşterilerin yüzde 60’a yakın bir bölümünün sadece uygun fiyat sunan değil, daha iyi hizmet veren perakende markasından satın almayı tercih ettikleri görüldü. “Gülmek Sana Yakışıyor” iletişim kampanyası da tüketicilerin bu beklentileri dikkate alınarak hayata geçirildi.

Media Markt “Gülmek Sana Yakışıyor” iletişim kampanyasını uzun soluklu bir planlama ile ele alarak, TV’den dijitale, ulusaldan yerele pek çok mecrayı etkin bir şekilde kullanmayı hedefliyor.

Wanda Digital imzasını taşıyan “Gülmek Sana Yakışıyor” reklam filmi 3 günde, 44 saatte çekildi. Çekimler süresince, her gün ortalama 60 oyuncu ve 70 kişilik bir ekiple çalışıldı.

Cevap bırakın