Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Satın Alma RehberiMedia Markt'ın Ankara'daki yeni konsept mağazasına yoğun ilgi

  Media Markt’ın Ankara’daki yeni konsept mağazasına yoğun ilgi

  Mag_CC_86aza1Media Markt, Media-Saturn Holding bünyesindeki ülkeler içerisinde bir ilke imza atarak Ankara Kızılay’da yeni konseptteki ilk küçük metrekareli mağazasını hizmete açtı. Şehrin tam kalbinde yer alan mağazasıyla tüketicilerine daha da yaklaşan ve kusursuz alışveriş deneyimi sunan Media Markt’ın toplam mağaza sayısı ise 40’a çıktı.

  Teknoloji perakendeciliğinde Türkiye’ye pek çok ilki getiren Media Markt’ın büyüme stratejisi doğrultusunda, yeni mağaza konseptinin ilk durağı Ankara Kızılay oldu. Yeni mağazada, Media Markt’ın çoklu kanal stratejisi kapsamında tüketiciler, binlerce ürüne mağazaya yerleştirilen özel dokunmatik ekranlardan ulaşabilecek ve Media Markt’ın neredeyse sınırsız genişlikteki elektronik dünyasını keşfederek yüksek kalitede sıra dışı bir alışverişin keyfini çıkarabilecekler. En_soldaki_Media_Markt_CEO_su_Peter_Leisten-En_sag_CC_86daki_Media_Markt_COO_su_Marcus_TenglerYeni mağazanın açılışında konuşan Media Markt Türkiye COO’su Marcus Tengler, Türkiye pazarına 2007’de giren Media Markt’ın 8’inci yılında farklı konsept ve yenilikleri hayata geçirmenin heyecanını yaşadıklarını dile getirdi. Perakendenin doğal yapısında değişimin olduğunu belirten Tengler: “Dinamik organizasyonel yapımızı güçlendirmek ve sürdürülebilir büyümemizi devam ettirmek amacıyla Media Markt tarihinde bir ilk olan yeni konseptimiz küçük metrekareli mağazamızı hayata geçirdik. Bugün Ankara’da 6 büyük mağaza ile hizmet veriyoruz. 7’inci mağazamız ile de şehir merkezinde ve ulaşımın rahat olduğu lokasyonlarda yer alarak tüketicilerimize daha da yakınlaşmayı ve onları pratik alışverişin keyfiyle buluşturmayı hedefliyoruz.” dedi.

  Leisten: “Türkiye’de de büyüme ve yatırım planlarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz.”

  Media Markt CEO’su Peter Leisten da Media-Saturn bünyesinde ilk olan yeni konsept mağazayı Ankara’da açmaktan mutlu olduklarını ifade etti. Leisten “Media-Saturn olarak, 2014 yılı rakamlarına göre dünyada müşteri sayımız 900 milyonu aştı. 50 yıllık bir birikimle binin üzerinde mağazaya ulaştık. Türkiye’de büyüme ve yatırım planlarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. 2015’te art arda açmayı planladığımız mağazaların ilk adımı olan Ankara ile birlikte mağaza sayımız 40’a çıktı. Yakın zamanda da Diyarbakır’daki ilk mağazamızı hizmete sunacağız.” dedi.

  Media_Markt_LogoMedia Markt’ın, Ankara’da açılan ve sektörde rakiplerinin büyük mağazalarına denk alana sahip küçük metrekareli ilk yeni konsept mağazası, geniş ürün çeşitliliğinin yanı sıra dokunmatik ekranlar ile sınırsız online alışveriş deneyimini de müşterilerine sunmasıyla dikkat çekiyor. 17 uzman personelin görev aldığı Kızılay’daki yeni mağazada başta beyaz eşya olmak üzere cep telefonu, küçük ev aletleri ve televizyona kadar pek çok ürün bulunurken, evlenecek veya evini yenileyecek çiftlere özel Yuvakuran satış danışmanları da hizmet veriyor. Media Markt, açılışa özel kaçırılmayacak alışveriş fırsatlarını, anlaşmalı bankasından 1 Haziran tarihine kadar devam edecek yüzde 0 faizli 12 ay vadeli kredi imkanı ile sunuyor. Ayrıca tüm bu fırsatlara açılışa özel ücretsiz kargo olanağı da eşlik ediyor.

  Ankaralılar Açılışa Yoğun İlgi Gösterdi

  Media Markt’ın yeni konsept mağazası Ankaralılardan büyük ilgi gördü. Açılışa özel indirimli fiyatlarıyla; akıllı telefonlar, televizyonlar, dizüstü ve tablet bilgisayarlar en çok tercih edilen ürünler oldu.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN