Media Markt ve Microsoft’tan kodlama eğitimleri alanında işbirliği

0

code

Yazılım, şüphesiz günümüz dünyasının en önemli teknoloji konularından biri. Bu alanda dünyanın birçok ülkesinde çalışmalar yürütülüyor, gerek şirketler ve girişimciler, gerekse kamu ekseninde kodlamanın önemi de aşikar. Bu noktada özellikle çocuklara yönelik eğitimlerin sayısındaki artış dikkatlerden kaçmıyor. Son dönemde gerçekleştirilen eğitim çalışmalarından bazılarında Media Markt’ın da imzası bulunuyor.

Tüketen toplumdan üreten topluma geçişi desteklemek için çalışmalar yapan Microsoft Türkiye ile Türkiye’nin önde gelen elektronik perakendecisi Media Markt işbirliğinde yürütülen kodlama eğitimi çalışmaları devam ediyor.

7-12 yaş gruplarındaki çocuklar ücretsiz olarak katıldı

Avrupa’nın açık ara bir numaralı elektronik perakendecisi Media Markt ile işbirliği yapan Microsoft Türkiye, kodlama eğitimlerini Media Markt mağazalarına taşıdı. 18-19 Şubat tarihlerinde Marmara Forum ve Viaport, 25-26 Şubat tarihlerinde Bayrampaşa ve Ümraniye Media Markt mağazalarında gerçekleşen 1 saatlik eğitimlere ücretsiz olarak katılım sağlandı. 7-12 yaş aralığındaki çocukların yararlanabileceği eğitimlerde katılımcılara kodlama konusunda bilgi verildi.

Media+Markt+Logo

Talep gören kodlama eğitimlerinin devamında katılımcıların bu alandaki çalışmaları devam etmeleri için gereken bilgi ve yönlendirmeler de sağlandı.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın