Media Markt Genel Merkez Ofisini İstanbul’un kalbine taşıyor

0

1473436935_media_markt_yeni_ofis

Türkiye’nin bir numaralı elektronik perakende markası olma hedefi doğrultusunda yatırımlarına tüm hızıyla devam eden Media Markt, Genel Merkez Ofisini Eylül ayı sonunda, İstanbul’un önde gelen iş merkezlerinden Levent Sanayi Mahallesi’ndeki yeni binasına taşıyor.

Avrupa’nın açık ara bir numaralı perakende zinciri Media Markt, Türkiye’de büyümeye devam ediyor. Genel Merkez Ofisini Eylül ayı sonunda İstanbul’un kalbi Levent Sanayi Mahallesi’ne taşıyacak olan Media Markt, 7 katlı yeni ofisinde 6 bin metrekarede faaliyetlerini sürdürecek.

Media Markt, 1 Eylül’de de yeni bir yatırıma daha imza atarak yeni Genel Merkez Ofisi’nin giriş katında yer alan şehir konseptli mağazasını hizmete açmıştı.

“2016 yılı içinde 160 milyon TL’lik yatırım”

Media Markt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, Türkiye’nin en çok tercih edilen elektronik perakendecisi olma vizyonuyla ilerlediklerini belirterek, 2016 yıl sonuna kadar yüzde 20 oranında büyüme hedeflediklerini söyledi.

Gökyıldırım: “Bu yıl içinde önemli bir bölümü mağazalara olmak üzere toplamda 160 Milyon TL’lik yatırımı hayata geçiriyoruz. Geçtiğimiz 3-4 yıl ile kıyasladığımızda ciromuz yaklaşık 2 katına ulaştı. E ticaretimiz de iki yıl içinde yüzde 120 büyüdü. Biz de büyümemize paralel olarak Genel Merkez Ofisimizi de İstanbul’un önde gelen iş merkezlerinden Levent Sanayi Mahallesi’ne taşıyoruz. Yeni ofisimiz ile müşteriyi odağa alan yaklaşımımız doğrultusunda, hem müşterilerimize hem de tedarikçilerimize bir adım daha yaklaşmış olmanın mutluluğu içindeyiz. Müşterilerimize benzersiz hizmet sunma yolundaki çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdüreceğiz” dedi.

Media+Markt+Logo“Eylül ayında 4 yeni mağaza açıyoruz”

Yenal Gökyıldırım, 1 Eylül’de Levent Sanayi Mahallesi’nde ve 8 Eylül’de Ankara’da Nata Vega Outlet’te açılan mağazaların ardından, Eylül ayı içinde, İstanbul’da Viaport AVM ile Konya’da Kule Site’de 2 mağazadaha hizmete açacaklarını ifade etti.

“Türkiye’de açık ara pazar lideri olmayı hedefliyoruz”

Türkiye’nin, Media Saturn grubu içinde stratejik öneme sahip ülkelerin başında yer aldığını belirten Yenal Gökyıldırım: “Media Markt 15 ülkede faaliyet gösteriyor ve faaliyet gösterdiği hemen hemen tüm pazarlarda açık ara pazar lideri. Türkiye’de sadece pazar lideri olmayı değil, açık ara pazar lideri olmayı hedefliyoruz. Bu hedefimize doğru acelemiz olmadan emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Cevap bırakın