McAfee, Dünya Parola Günü’ne özel oyun yayınladı

0

Siber güvenlik alanındaki farkındalığı artırmak adına atılmış ilgi çekici adımlardan biri de 4 Mayıs’ın Dünya Parola Günü olarak kutlanması. Bu güne özel bazı ilginç haberler de kamuoyuna yansımaya devam ediyor. Bunlardan biri tanınmış güvenlik yazılımları firması McAfee tarafından yayınlanan online oyun True Key Game.

Bir güvenlik şirketi için geliştirilmesi sürpriz olarak görülse de konuya ilişkin daha fazla bilgi aktarımı için gençlerin oyunlarla hedef alınması iyi bir fikre benziyor. Oyunu oynamak için game.truekey.com sitesinin tıklanması, bir karakter belirlenmesi sonrasında başlıyorsunuz.

Yapımda seçilen karakterin, ekranın altında görevinize dair bilgiler eşliğinde ilerlemesi şeklinde bir tema söz konusu. Mouse kullanarak devam ediyorsunuz. Efektler ve ürpertici atmosfer ise yapıma dair diğer detaylar arasında.

Oyun, bir McAfee çalışanı olan Michel Duguay tarafından tasarlandı.

Bu tavsiyelere dikkat!

Siber güvenlik, çağımızın en önemli teknoloji konu başlıklarından. Şifre kombinasyonları ise dikkate alınması gerekenlerin başında geliyor. Farklı karakterler içeren karmaşık şifreler, birden fazla web sitesi için farklı şifrelerin belirlenmesi, şifrelerin bilgisayarlarda herhangi bir dökümana (Word gibi) kayıtlı hale tutulmaması gibi temel siber güvenlik tavsiyelerinin dikkate alınması önem taşıyor.

True Key güncellendi

Diğer yandan McAfee, True Key yazılımının Firefox ve Edge web tarayıcıları için bir uzantı olarak da geldiğini duyurdu. Ayrıca iOS ve Android uygulamalarında yeni bir kredi kartı tarayıcı özelliği de kullanıma sunuldu. Ayrıca sadece Android için gelişmiş yüz ve parmak izi doğrulaması, ek kimlik doğrulama faktörü gibi yenilikler geldi.

Cevap bırakın