Matrix 4 için geri sayım başladı!

0

Warner Bros, merakla beklenen yeni Matrix 4’ün 21 Mayıs 2021’de vizyona gireceğini duyurdu. İşte detaylar…

Birkaç ay önce Warner Bros tarafından Matrix 4 için resmi duyuru yayınlanmıştı. Aradan çok geçmeden bu kez de filmin ne zaman beyaz perdedeki yerini alacağı açıklandı.

Yapımcı stüdyo Warner Bros, konuyla ilgili açıklamada bulunarak, yeni Matrix filminin 21 Mayıs 2021 tarihinde vizyona gireceğini duyurdu. Aynı hafta John Wick 4 de sinemaseverlerle buluşacak olup, Matrix 4 ile ortak yayın tarihini paylaşacak.

Orijinal üçlemenin yönetmenleri arasında yer alan Lana Wachowski, Matrix 4 için tekrar yönetmen koltuğuna oturacak. Keanu Reeves, filmin başrolünü üstlenirken, Lilly Wachowski ise daha önceden de belirttiği gibi bu projenin kadrosuna dahil olmayacak.

Bu aralar Warner Bros, filmde kimlerin rol alacağını kararlaştırmaya çalışıyor. Carrie Anne-Moss ve Keanu Reeves dışında şu âna dek Yahya Abdul-Mateen, Niobe (Jade Pinkett Smith), Jonathan Groff, Neil Patrick Harris ve benzeri tanınmış yüzlerin projede karşımıza çıkacağı netlik kazandı. Yapım ekibinin ve oyuncu kadrosunun hazır olmasıyla beraber filmin çekimlerine resmi olarak başlanacak.

Rekor gişe hasılatı bekleniyor…

1999-2003 tarih aralığında yayınlanmış olan Matrix üçlemesi toplam 1,6 6 milyar dolar gişe hâsılatına imza atmıştı. Bilhassa serinin ilk filmi olan Matrix, bugün bile bilim kurgu sinemasındaki yerini koruyor. Son filmin de aynı etkiyi göstereceği tahmin ediliyor.

Cevap bırakın