Mate 30 serisi ile gelen EMUI 10 özellikleri

0

Huawei, yakın zaman önce Mate ailesinin en yeni üyelerini görücüye çıkardı. Mate 30 ve Mate 30 Pro modellerinin tanıtılmasıyla iki önemli nokta da dikkat çekti. Bunlardan ilgi telefonların Google uygulamalarıyla gelmeyecek olması. Diğeri ise tabii ki EMUI 10. Mate 30 serisi, EMUI 10 özellikleri ile birlikte gelen ilk Huawei markalı akıllı telefonlar oldu. Peki, işletim sistemi hangi özelliklere sahip?

EMUI 10 özellikleri

EMUI 10 özellikleri ile ilgili detaylara baktığımızda ilk olarak yeni bir arayüz karşımıza  çıkıyor. Yeni Always on display ekranı artık renkli bir tasarıma sahip. Ayrıca, yeniden tasarlanmış simgeler ve optimize edilmiş kamera uygulaması da yine bu işletim sistemi ile karşımıza çıktı.

Diğer EMUI 10 özellikleri ile aşağıdaki gibi sıralanıyor.

Karanlık Mod: Göz yormaması sebebiyle kullanıcıların telefonu daha uzun süre kullanmalarını sağlayan karanlık mod yeni güncellemenin en sembolik özelliklerinden biri.

Side-Touch etkileşimi: Mate 30 Pro’da bulunan bu özellik, kullanıcıların ses seviyesi ayarını oyun ve kamera için görünmez sanal tuşlarla yapabilmesini sağlıyor.

Yapay zekalı mimik kontrolü: Kullanıcılar bu özellik sayesinde ekrana dokunmadan telefonla iletişim kurabiliyor. Yüzün yönünü izleyebilen bu özellik göz sağlığı için kullanıcının ekrana çok yakın olup olmadığını da takip edebiliyor.

HiCar: Bu özellik otomobil modu olarak karşımıza çıkıyor. Araca bağlandıktan sonra müzik veya araç navigasyonunu gerçek zamanlı olarak ayarlamak, hatta klimayı bile önceden açabilmek mümkün.

Çoklu ekran kullanımı: Kullanıcılar bu sayede Huawei cihazları arasında veri aktarımı yapabiliyor. Ayrıca birden çok ekranı da kontrol edebiliyor.

3D Yüz kilidi aç: Gelişmiş veri güvenliği ve gizlilik koruması sağlayan bu özellik, yüz tanıma sistemini daha yetenekli hale getiriyor. Ayrıca, ekrandan parmak izi de güvenlik özellikleri arasında yer alıyor. Bu arada bu özelliğin sadece Mate 30 Pro’da olduğunu belirtelim.

Cevap bırakın