Mate 30 kamera tasarımını en net gösteren kılıf sızdırıldı

0

Huawei Mate 30 ailesinin tanıtılmasına sayılı günler kaldı. Ailenin arka kamera kurulumunun dairesel tasarıma sahip olacağı artık neredeyse kesin. Ancak yine de bu tasarım ile ilgili sızıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Huawei Mate 30 kamera tasarımı, sızdırılan kılıf ile en net şekilde ortaya çıktı.

Huawei Mate 30 kamera tasarımı nasıl olacak?

Neredeyse her gün yeni bir Mate 30 sızıntısı gündeme geliyor. Bu kez kamera tasarımını en net şekilde ortaya koyan bir kılıf fotoğrafı internetteki yerini aldı.

Dairesel kamera tasarımının görüldüğü kılıfta aynı zamanda sol üstteki dikey boşluk da dikkat çekiyor. Bu alanda ne kullanılacağı şimdilik bilinmiyor.

Kılıf üreticileri telefonların şemalarını önceden alabiliyor. Böylece kılıfları, telefonların lansmanlarına yetiştiyor. Bu tasarımlarda herhangi bir sürprizin yaşanabilme ihtimaline karşı genel hatlarıyla hazırlanan kılıflar, telefonlar ortaya çıktıktan sonra en net halini alıyor.

Kamera tasarımından bahsetmişken telefonun kamera özelliklerine de bakmak gerekiyor.

Huawei Mate 30, dörtlü kamera kurulumuyla gelecek. Ana kamerası ve ultra geniş açılı kamerası 40 Megapiksel çözünürlüğünde olan telefonda 8 Megapiksellik telefoto lens ve ToF sensör de yer alıyor. Telefonun işlemci tarafında ise karşımıza Huawei ailesinin en yeni ve en güçlü işlemcisi Kirin 990 yer alacak.

Cevap bırakın