Mate 20 serisi için EMUI 10 sınırları aştı

0

Huawei, EMUI’ın en güncel sürümü olan EMUI 10’u ilk olarak anavatanı Çin’deki kullanıcılar için yayınlamaya başlamıştı. Aradan geçen zaman içinde farklı Huawei modelleri için EMUI 10 güncellemesi Avrupa’ya yayılmaya başladı. Son müjde ise Mate 20 serisi için geldi. Mate 20 serisi EMUI 10 müjdesi verildi.

Yeni müjde ile birlikte bir model ailesi için daha EMUI 10 güncellemesi Çin sınırlarını aşmış oldu.

Mate 20 serisi EMUI 10 almaya başlıyor

Avrupalı Mate 20 serisi kullanıcıları hali hazırda EMUI 9.1 güncellemesini kullanıyordu. Ancak, müjdeli haberin ardından EMUI 10‘un kararlı sürümü Avrupalı kullanıcılar için de yayınlanmaya başladı.

EMUI 9.1’i kullanan Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro modelleri 10.0.0.154 sürümüyle, Mate 20 X modeli ise 10.0.0.180 modeliyle buluştu.

Güncellemeyi kontrol etmek için kullanıcıların Ayarlar > Sistem > Yazılım Güncelleme > Güncellemeleri Kontrol Et yönlendirmeleri takip etmesi gerekiyor.

Bu arada güncellemenin kademeli olarak dağıtılacağını unutmamak gerekiyor. yani, farklı bölgeler ve ülkeler EMUI 10 kararlı sürümünü kademeli olarak alacak. Yani, yine Mate 20 serisi kullanıcılarının sabırlı olması gerekiyor.

EMUI 10 ile birlikte Huawei kullanıcıları karanlık moda ve yeni bir arayüze kavuşuyor. Kilit ekranının yenilendiği güncelleme ile birlikte ana ekranda gösterilen görüntülerin içeriğini analiz etmek ve oldukça fazla kullanılan içerikleri karşınıza çıkarmak için yapay zekanın kullanılacak.

AOD modu da yeni güncelleme ile birlikte devreye alınıyor. Bu mod ile birlikte telefonun ekranı kapalıyken bile ekranın üzerinde saat ve tarihi görmek mümkün hale geliyor.

Cevap bırakın