Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiMasayı ekrana dönüştüren akıllı telefon tanıtıldı

  Masayı ekrana dönüştüren akıllı telefon tanıtıldı

  Ekran_Resmi_2015-05-28_14_55_222015 yılında çok sayıda yenilikçi teknoloji cihazı tanıtıldı. Ayrıca çeşitli konsept tasarımlar da heyecan verici yeniliklere dair güçlü ipuçlarını beraberinde getirdi. Akıllı saat, akıllı gözlük, sanal gerçeklik gibi popüler konular ise birçok teknoloji şirketinin odak noktaları arasında. Elbette daha ince, bükülebilir forma sahip ekranlar ve konfigürasyonları üst seviyeye çıkarma yolundaki çalışmalar da aralıksız devam ediyor. İşte bu çalışmalardan biri Lenovo’nun Çin’de gerçekleştirilen teknoloji etkinliğinde görücüye çıktı. Bir akıllı telefon, ancak farklı özellikler ve yeni kullanım olanakları ile donatılmış, yeniliklerle dolu…

  Lenovo Smart Cast adlı akıllı telefon, donanım yapı taşları içerisinde bir lazer projektör barındırıyor ve bu sayede ekrandaki görüntünün duvara ya da herhangi bir yüzeye yansıtılmasının önünü açıyor. Öte yandan aygıtın çok daha dikkat çekici bir yeteneği daha var…

  Kullanıcı, onu karşısında konumlandırılıp ekranının öne doğru yansıtılmasına tanıklık edebiliyor. Bu sayede Lenovo Smart Cast’ın ekranında uygulamalar açılabiliyor, yazı yazılabiliyor ya da çeşitli uygulamalar kullanılabiliyor. Sanal dokunmatik ekran özelliği ile masanın üzerinde adeta bir tür bilgisayara dönüşen Smart Cast, oldukça kullanışlı görünüyor.

  Ekran_Resmi_2015-05-28_14_38_23Ekstra bir stand ile gelen aygıt, bu sayede multimedya için oldukça fonsiyonel bir çözüme dönüşüyor. Full HD ekrandaki görüntünün duvara yansıtılması biçimindeki kullanım mini projektör cihazlarını anımsatsa da özellikle dokunmatik ekranın kullanıcının önüne sanal bir şekilde geliyor olması önemli bir yenilik olarak öne çıkıyor.

  Lenovo, yeni modele ilişkin herhangi bir fiyatlandırma ya da piyasaya çıkış bilgisi vermedi, bilgiler geldikçe haber güncellenecektir.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN