Marvel’s Spider-Man’den üzen haber

0

Marvel’s Spider-Man, şüphesiz yılın en önemli oyunlarından biri olmaya aday. 8 Eylül 2018’de çıkışını gerçekleştireceği duyurulan yapımla ilgili bir gelişme ise Türk oyun severleri üzdü.

Oyunla ilgili olarak Sony PlayStation cephesinden bazı açıklamalar gelmişti, ancak şu soru bir türlü netlik kazanmıyordu; Türkçe dil desteği olacak mı?
İşte bu soruya yönelik bir yanıt geldi.

Sosyal meyda üzerinden kullanıcılar tarafından sorulan soruya oyunun geliştiricisi Insomniac Games’in yetkilileri tarafından ‘hayır’ yanıtı verildi. Twitter hesabı üzerinden verilen yanıt sonrasında Marvel’s Spider-Man’in en azından çıkışıyla birlikte Türkçe dil desteğiyle gelmeyeceği kaydedildi.

Diğer yandan iyimser oyun otoriteler, yanıtın sosyal medya üzerinden verilmesi sebebiyle nihai anlam taşımadığına işaret ettiler. Sosyal medya hesap yöneticilerinin bazen doğruluğu kesin olmayan bilgiler aktarabilecekleri belirtildi.

Eğer Marvel’s Spider-Man Türkçe dil desteği ile gelmezse bu en azından ilk günlerde efektif oynanış açısından bir sorun doğurabilir. PlayStation Türkiye’nin önceki yıllardaki Türkçeleştirme çalışmalarının hızı düşünüldüğünde ise olası bir durumda, çıkışından kısa süre sonrasında Marvel’s Spider-Man’in Türkçe dil desteğinin yayınlanması muhtemel. En azından beklentiler bu yönde.

Dünyanın en ikonik Süper Kahramanlarından birinin başrolde olduğu Marvel’s Spider-Man oyununda duvar tırmanıcısının kendine özgü akrobatik yetenekleri, doğaçlaması ve ağ hareketleri gibi öne çıkan özelliklerinin yanı sıra daha önce hiçbir Spider-Man oyununda görülmemiş unsurlar söz konusu olacak.

Yapımın en azından ilk etapta sadece PS4 için çıkış yapacağını da belirtelim.

Cevap bırakın