Marvel’s Spider-Man: Miles Morales – İnceleme

0

PS4 için oynadığım en keyifli yapımlardan biriydi Marvel’s Spider-Man. Spider-Man benim favori kahramanım olmasa bile şehirde olup bitenler, grafiklerin güzelliği ve görevlerin boğmadan ilerliyor olması gayet iyi bir şekilde oyuncu ile temas ediyordu. PlayStation 5 ile birlikte deneyimlediğim ilk oyun olma özelliğini de almış oldu Marvel’s Spider-Man: Miles Morales.

Başlangıç aşaması sizi oyuna alıştırmak üzerine kurulu. Şehri ve düzeni tanıyor, yapabileceklerinizin farkına varıyorsunuz. Şehrin kış teması ve bize görsel açıdan sundukları ise gerçekten muazzam. Bu güzel şehirde başı sıkışan insanların size ulaştığı, sizin de bu dertler üzerinden yan görevlere çıktığınız bir akış söz konusu.

Yan görevler haricinde ana akışa baktığımıza yan oyun olmanın getirisi olarak bir miktar kısa bir yapıya sahip. Bu özensiz ya da keyifsiz olduğu anlamına gelmesin, önceki oyuna kıyasla daha minimal bir durum söz konusu. Bu minimal ortama bile oldukça fazla karakteri sokuşturmayı başarmışlar. Böyle güzel şeyleri oyuna enjekte ederken keşke animasyonların bir kısmını da değiştirselermiş. Maskenin altında Peter Parker mı var yoksa bir başkası mı hiç fark etmeden oynadım çoğu noktada. Karakterler arasındaki fark özel güç bazında mevcut. Ayrıca Parker’a daha hareketli bir yapıda Miles. Bunu gözlemlemeniz de olası.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ile ilk oyunda olduğu gibi karakterimizin skinleri yine merakla baktığımız bir diğer içerik olarak önümüzde duruyor. Kostümler hem bulunduğumuz evren hem de Spider-Man ile alakalı farklı noktaları referans alıyor. Oyunu tamamladıktan sonra yeni kostümleri açmaya devam etmek isteyen oyuncular yeniden NewGame+ seçeneği ile başlayarak daha fazla vakit ayırabilirler.

Oynanış, görsellik ve bize sunulanlar açısından kısa fakat oldukça eğlenceli olan Marvel’s Spider-Man: Miles Morales bizi sanki bir şeylere hazırlıyormuş hissi yarattı bende. Bu dönemi boş geçmemek ve arkasından yine büyük bir Spider-Man oyunu patlamak ister gibiler. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales , Spider-Man sevenler ve çizgi roman tadını almak isteyen, süper kahraman oyunlarını sevenlerin arşivine katacağı bir oyun olarak hafızamızda yer edinecek.

 

Cevap bırakın