Marvel’s Avengers Hawkeye DLC’si ve PS5 Deneyimi

0

Süper kahraman konseptli oyunlar çoğu zaman oyuncuların ilgisini çeker. Oyun firmaları hazır olarak devam eden çizgi roman ya da film / dizi serilerinin oyunlarını bizlerle buluşturmayı severler. Marvel’s Avengers yapımı da ana fikir olarak hepimizin yakından bildiği Iron Man, Captain America, Thor gibi süper kahramanları merkeze alan, ilerleyen DLC’ler ile hikayenin yön bulacağı ve bizimde dahil olacağımız bir şekilde karşımıza çıkmıştı.

Yeni nesil konsolların hayatımıza girmesi ile birlikte geçmişte bize sunulan oyunların güncellenmiş ve bazen yeni içerikler eklenmiş halleri bizlere sunuluyor. Şahsen sevdiğim bir tarza sahip olan Marvel’s Avengers için PS5 ve Xbox Series X konsolları için 18 Mart’ta ücretsiz olarak sunulan upgrade güncellemesi ile yeni nesil konsollarımızda heyecanlı bir deneyim parmaklarımızın ucunda.

Yeni nesil tarafında bu yapımı PS5 tarafında deneyimleme sonucunda bu satırları size aktarabiliyorum. Benzer yapımlarda olduğu gibi artık konsol üzerinde ister daha kaliteli grafikler isterseniz de daha iyi performans ile 60 FPS deneyimi seçimimize sunuluyor. Bu iki seçim ile konsolun eski oyunlarda bile gücünü daha iyi görmeniz açısından iyi bir nokta diyebiliriz.

Ana oyuna sahip oyuncular için Marvel’s Avengers Hawkeye DLC’si ile Clint Barton da kahramanlar arasına ekleniyor. Hatta Avengers Initiative hikayesi de akışına devam ediyor, oyunun yeni kötü adamı Maestro bizlerin karşısına geliyor.

Oynanış bazında herhangi bir değişiklik olmasa bile içerik anlamında oldukça zenginleşen oyun, grafik ve performans artışı ile birlikte yeni nesil konsolunuzda size bir miktar daha kaliteli bir deneyim için hazır hale geliyor. Daha hızlı yüklenen bir oyun deneyiminin de altını çizmekte fayda var.

Yeni karakterimiz Hawkeye yapı olarak ok-yay ve kılıç özelinde düşmanlarına saldırılar gerçekleştirebiliyor. Üzerinizdeki eşyaların iyileştirilebilmesi ile birlikte farklı yetenek ile kombine edip düşmanlarınızı saf dışı bırakabiliyorsunuz. Oyunun genel düzeninin karşınıza çıkan düşmanları evire çevire dövdüğünüz bir formatta olması ile birlikte kullandığınız yeteneklerin o an için duruma en uygun olanını seçip aktif etmeniz gerekliliği sizi zafere götüren adım diye özetleyebiliriz.

Aktif etmeniz gereken yeteneği zamanından önce ya da sonra kullanmanız sizi o an avantajlı durumdan kötü bir konuma sürükleyebilir.

Tüm gidişat boyunca arkadaşlarınızla birlikte co-op şeklinde de görevleri oynayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Cevap bırakın